Opublikowano: 2020-09-21

Zapisana historia

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 18 września br. odbyło się spotkanie promujące najnowszą książkę historyka pana Lecha Mastalskiego. „Polska Organizacja Wojskowa” - Okręg Częstochowsko – Wieluński Va/ IX 1915-1918. „Książka powstawała 12 lat, zbierałem materiały od 2008 roku. Piszę książki dokumentacyjno - badawcze z archiwum wybieram rzeczy dotyczące naszego regionu, robię to z miłości do Częstochowy i Jasnej Góry - podkreślił autor publikacji.

To już kolejna książka pana Mastalskiego, pierwsza publikacja dotyczy oficerów, którzy zamordowani zostali przez Sowietów w 1940 roku. Jego publikacje są cennym źródłem dla naukowców, pasjonatów dziejów, ale i każdego kto chce poznać bliżej Polską historią.

Podczas spotkania w auli muzealnej, licznie zgromadzona publiczność, mogła usłyszeć jak powstawała najnowsza publikacja. Autor książki mówił sporo o historii rodzinnej, zawodowej i służbie wojskowej. Wieczór uświetnił występ Orkiestry pod kierunkiem Piotra Janika, oraz krótki recital w wykonaniu pani Katarzyny Chęsy - Zajic.

„Cieszę się, że mogłem moją publikację zaprezentować w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II - mówił autor książki.  Wybrałem to miejsce nieprzypadkowo, dla mnie od wielu lat muzeum jest przystanią, uspokojeniem od pracy naukowej i radością z poznania wielu wspaniałych ludzi, podczas różnych wydarzeń – mówił pan Mastalski. Na pierwszych stronach książki znalazł się wpis i szczególne podziękowanie dedykowane twórcy Muzeum - Krzysztofowi Witkowskiemu.

W planach autor ma kolejną publikację, tym razem będzie to Słownik o Legionistach Częstochowy i Wielunia.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET