Opublikowano: 2023-12-12

XVII Gala Wolontariatu i 30 - lecie działalności Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Agape”

Poznaliśmy laureatów XVII Gali Wolontariatu, corocznie organizowanej przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape" z Częstochowy. Tegoroczne wydarzenie było okazję do świętowania 30-lecia założenia Stowarzyszenia. Wręczenie Statuetek i wyróżnień laureatom XVII edycji Konkursu „Barwy Wolontariatu" miało miejsce 11 grudnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Statuetki Wolontariusz Roku 2023 przyznawane są w pięciu kategoriach: Laureatami w kategorii „Wolontariat do 25. roku życia" zostali: Dorota Wąs, – wolontariuszka pracująca z osobami niepełnosprawnymi; Wiktoria Radło – w ramach wolontariatu medycznego towarzyszy pacjentom w terminalnym stadium choroby nowotworowej; Weronika Rabęda - zaangażowana społecznie na różnych polach, prowadzi też warsztaty dla młodszych wolontariuszy.

W kategorii „Wolontariat osób aktywnych zawodowo i seniorów," zwyciężyli: Teresa Surlej – wspiera kobiety w ramach działalności w Stowarzyszeniu Amazonk; Dariusz Buntiłow – artysta, dyżuruje w Centrum Streetworkingu, wspiera osoby w kryzysie bezdomności. Laureatką „Koordynatora Wolontariatu" została Julia Cyran, natomiast „Wolontariatu Grupowego" – Grupa Wolontariuszy działająca przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Krzepicach. Laureatami V kategorii, jaką był „Wolontariat Międzynarodowy", nagrodzono Grupę Ce.Se.Vo.Ca z Włoch oraz Valentynę Sadovets z Ukrainy.

Uczestnikom tegorocznej Gali Wolontariatu, zaprezentował swoją twórczość ceniony, polski raper, freestylowiec i mówca Arkadiusz Zbozień „Arkadio".

ap/ MMJP2