Opublikowano: 2022-09-22

Wystawa pełna nadziei

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, od 20 września można oglądać prace artystów zrzeszonych w Częstochowskim Stowarzyszeniu Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. Tytuł wystawy: „Jeszcze w Zielone Gramy”, nie jest przypadkowy. Jak podkreśla prezes Stowarzyszenia, Ewa Powroźnik - To taki temat, który niesie nadzieję, wchodzimy w piątą dekadę Stowarzyszenia i to trafnie wprowadza nas w dalszą działalność.

Na bogatej ekspozycji w auli muzealnej można oglądać 38 prac, to obrazy olejne, akwarele, rysunki i pastele, we wszystkich pracach dominuje zieleń. Prace nawiązują do minionego lata, przyrody, krajobrazów, a czasami architektury regionu.

Komisarz wystawy Janusz Koniecki podczas otwarcia wystawy, zaznaczył iż w czasie kiedy na świecie dzieje się dużo zła, artyści chcą dzielić się dobrem z innymi. Twórczość ma zachęcać do optymizmu i dobra. Wernisaż, to też podsumowanie pracy członków stowarzyszenia, która miała miejsce w czasie całego roku, ale to przede wszystkim możliwość spotkania ze sobą i odbiorcami. Podczas otwarcia wystawy nie zabrakło części artystycznej, piosenkę „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego i własne utwory, zaprezentowała Aleksandra Kowalska, a wszystko przy akompaniamencie Jakuba Będkowskiego.

Miejsce na wystawę nie jest przypadkowe, dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, Krzysztof Witkowski, jest zawsze przychylny dobrym projektom i sztuce. Przyjaźń ze Stowarzyszeniem Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza trwa od 11 lat.

Prace można oglądać do 12 października, w godzinach otwarcia Muzeum.

 

ap/MMJP2

 

Odsłuchaj fragmentu spotkania:

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET