Opublikowano: 2018-08-28

Wystawa "Orzeł Biały nasza duma"

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich

zaprasza na wystawę "Orzeł Biały nasza duma" połączoną z wystawą pt. "Historia pomnika Orląt Lwowskich w Częstochowie" oraz na prezentację książki "Częstochowa a obrona Lwowa".

Wystawa rozpocznie się 4 września 2018 r. o godzinie 17:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie przy ul. Jagiellońskiej 67/71.

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich powstało 30 lat temu - w 1988 roku. Oddział Częstochowski został formalnie powołany do życia stosowną decyzją administracyjną w dniu 22 maja 1989 roku.
Po prawie 50-u latach wymuszonego milczenia mogliśmy mówić głośno o tym, co mieliśmy zapomnieć - o Kresach. O tej części Polski, gdzie przez 600 lat kwitła polska kultura, rósł potencjał gospodarczy, rozwijała się nauka. O tej części Polski, którą nam zabrano. Odwiedzając dzisiaj już nie nasze Kresy, możemy być dumni z tego, co zostawili nam nasi przodkowie. Poprzez takie formy aktywności jak wystawy, prelekcje, imprezy sportowe i uroczystości patriotyczne staramy się przybliżyć społeczeństwu Częstochowy i regionu to, co należy zachować w sercu i pamięci oraz przekazać następnym pokoleniom.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET