„Jeszcze w Zielone Gramy”

Artyści Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza w większości związani są z Regionem Częstochowskim i pozostawiają tutaj swój ślad – obrazy, które są specyficznym, osobistym komentarzem rzeczywistości. Wypowiadają się w malarstwie olejnym, akrylowym, czasem akwareli, niektórzy w rysunku lub pastelach. Organizacja wystaw prac pozwala poznawać urokliwe miejsca naszego regionu.

„Jeszcze w Zielone Gramy” to tytuł nawiązujący do minionego lata, przyrody, krajobrazów a czasami architektury regionu. To także artyści z tymi miejscami związani - środowisko, otoczenie, ulubione miejsca towarzyszące ich życiu. Oddanie w pracach charakterów członków stowarzyszenia, których sztuka jest często mocno zakorzeniona w naszej ojczystej tradycji.

Na bogatej ekspozycji w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II zostanie zaprezentowanych około 40 prac. Obrazy olejne, akwarele, rysunki i pastele. Wystawa ma charakter przeglądowy, ale skupia się na najnowszych pracach twórców. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Prezes - Ewy Powroźnik oraz Dyrektora Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II - Krzysztofa Witkowskiego.

Wystawa czasowa: „Jeszcze w Zielone Gramy” Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza
Gdzie: Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II / Jagiellońska 67/71
Wernisaż: wtorek, 20 września 2022r., godz. 18.00