Opublikowano: 2021-10-05

Wyjątkowe spotkanie lekarzy w Muzeum

W sobotę, 2 października 2021r. Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II gościło znakomite postaci świata medycyny z kraju i zagranicy. Wyjątkowo uroczyste spotkanie, zorganizowane przez Towarzystwo Lekarskie Częstochowskie, poświęcone było dwóm wydarzeniom, a mianowicie: wręczeniu „Honorowych Statuetek Biegańskiego” oraz promocji książki „Doktor Władysław Biegański – polski Hipokrates”, pod red. dr Beaty Zawadowicz, Prezes Towarzystwa.

Część artystyczną spotkania wypełnił koncert zespołu IMPAST. Uczestnicy spotkania mieli też okazję podziwiać obrazy Aleksandry Kowalskiej, założycielki i jednocześnie wokalistki IMPAST-u.

Oczywiście, nie obyło się bez zwiedzenia ekspozycji Muzeum pod przewodnictwem dyr. Krzysztofa Witkowskiego, pod adresem którego skierowano wiele głosów szczerego zachwytu i uznania.

Poniżej prezentujemy kilka ujęć z tego wydarzenia.