Opublikowano: 2012-10-31

Pragniemy poinformować, że w dniach od 01-05 listopada 2012 muzeum będzie nieczynne.

Za utrudnienie przepraszamy i zapraszamy Państwa od 06 listopada.

Opublikowano: 2012-10-30

Poniżej prezentujemy fotoreportaż z I Konferencji Numizmatycznej, która odbyła się w minioną sobotę 27 października.

Opublikowano: 2012-10-25

Szanowni Państwo

W związku z zaplanowaną na sobotę 27 października konferencją numizmatyczną, zwracamy się do wszystkich Państwa z prośbą o powiadomienie o naszym zjeździe swoich przyjaciół, jak również znajomych i zaproszenie ich w naszym imieniu, na to oryginalne spotkanie.

Opublikowano: 2012-10-24

Już w najbliższą sobotę, 27 października w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbędzie się pierwsza z cyklu Konferencja Numizmatyczna: "Numizmatyczne wyzwania XXI wieku". Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Nieczęsto można w jednym miejscu spotkać tyle wybitnych osobistości związanych z numizmatyką i medalierstwem.

Opublikowano: 2012-10-23

20 października odbyła się uroczystość obchodów 50-lecia powstania oddziału  im. Władysława Terleckiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego w Częstochowie. Po części oficjalnej, która miała miejsce w Budynku Muzeum Częstochowskiego w Ratuszu pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, goście udali się do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Opublikowano: 2012-10-19

W dniu wczorajszym, 18 października w muzeum odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”, którego gośćmi byli: wybitny polski fotograf, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i demokracji, Stanisław Markowski oraz wybitny tenor na stałe związany z Operą Śląską Juliusz Ursyn Niemcewicz.

Opublikowano: 2012-10-18

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się  dnia 18 października 2012 roku o godz. 18.00.

Opublikowano: 2012-10-12

W piątek 12 października nasze muzeum odwiedziła grupa ze Smoleńska zaproszona do Częstochowy przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".

Opublikowano: 2012-10-11

Od dnia dzisiejszego rejestracja uczestnictwa w Konferencji odbywa się wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego. Znajduje się on w menu głównym oraz w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2012-10-11

Prezes firmy President, a zarazem Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II - Pan Krzysztof Witkowski był gościem audycji radiowej Muzyczne Dary.

Zapraszamy do jej wysłuchania