Opublikowano: 2013-01-24

Nasze muzeum powiększyło swoje zbiory o wyjątkowy eksponat - meteoryt z Księżyca.

Opublikowano: 2013-01-21

Wieczorem 18 stycznia 2013 roku w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyło się spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", a zaproszonymi gośćmi byli: Mariusz Drapikowski z małżonką Grażyną.

Opublikowano: 2013-01-18

Przebieg dzisiejszej konferencji z Panem Mariuszem Drapikowskim w ramach cyklu spotkań "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" można śledzić w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2013-01-15

Szanowni Państwo. Nasze Muzeum wciąż się rozwija i wzbogaca się o kolejne eksponaty. Mamy ogromną przyjemność poinformować, że liczba naszych zbiorów przekroczyła już 8 tysięcy pozycji.

Opublikowano: 2012-12-31

30 grudnia 2012 roku odwiedził nas wyjątkowy gość - wybitny adwokat Carlo Taormina wraz z żoną Celestiną. Miał on kilkakrotnie zaszczyt, z racji zajmowanego stanowiska podsekretarza w Ministerstwie Obrony, spotkać się z Janem Pawłem II.

Opublikowano: 2012-12-31

W dniu 3 listopada 2012 roku dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Krzysztof Witkowski wraz z małżonką złożył wizytę Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi w Kurii Metropolitalnej w Krakowie przy ulicy Franciszkańskiej 3.

Opublikowano: 2012-12-28

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się  dnia 18 stycznia 2013r. o godz. 18.00.

Naszym gościem będzie Mariusz Drapikowski.

Opublikowano: 2012-12-27

Pracownicy Firmy President Electronics i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie modlili się w piątek, 14 grudnia na Jasnej Górze.

Wieczornej Mszy św. odprawionej w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył podprzeor Jasnej Góry o. Sebastian Matecki. „To jest ewenement na skalę światową, największy zbiór na świecie monet i medali z wizerunkiem naszego umiłowanego Jana Pawła II – wyjaśniał witając zgromadzonych o. Matecki - Dziękujemy panie Krzysztofie za tę inicjatywę, dla częstochowian i dla pielgrzymów”.

Opublikowano: 2012-12-23

Mamy już materiał, na który czeka wiele osób. 18 listopada w murach naszego Muzeum odbyło się spotkanie z przyjaciółką Karola Wojtyły – Panią Wandą Półtawską. Nasz Gość pozostawił po sobie wspaniałe wspomnienia. Wielu uczestników spotkania pytało o możliwość ponownego zobaczenia i usłyszenia tego co miała do powiedzenia Pani Profesor. W rozwinięciu wiadomości prawie dwie godziny materiału z tego wydarzenia.

Zapraszamy do oglądania!

Opublikowano: 2012-12-21

Podobnie jak i w roku ubiegłym w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie nagrywano bożonarodzeniową kolędę. Tym razem w projekcie uczestniczyły dzieci z Zespołu Stokrotki oraz przyjaciele Telewizji Orion.

Jak nagranie udało się w tym roku? Aby się przekonać należy je obejrzeć w rozwinięciu niniejszej wiadomości.