Opublikowano: 2012-02-24

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwszy z zapowiadanych cyklicznych Dni Papieskich w naszym muzeum, który odbędzie się 18 marca 2012. Gościem specjalnym tego dnia będzie arcb. Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowa i wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II. Wstęp na to spotkanie jest wolny, ale tylko za okazaniem zaproszenia, które można odebrać w siedzibie naszego muzeum. Serdecznie zapraszamy. Ilość miejsc ograniczona.

Opublikowano: 2012-02-16

W dniach od 6 do 10 lutego, niecodziennymi gośćmi naszego muzeum, przybyłymi na zaproszenie  właściciela, Krzysztofa Witkowskiego, byli: fotograf i bliski przyjaciel  Papieża Bł. Jana Pawła II, Arturo Mari oraz restaurator przy Castel Gandolfo Maurizio Carosi, człowiek, który osobiście przygotowywał i podawał Ojcu Świętemu desery lodowe.

Opublikowano: 2012-02-16

Na naszym kanale w serwisie Youtube można zobaczyć najnowszy film, w którym Arturo Mari opowiada o pierwszym spotkaniu z ideą powstania Muzeum oraz o odczuciach i emocjach jakie wywołuje obcowanie z naszą kolekcją.

Opublikowano: 2012-02-15

Ubiegły tydzień obfitował w serię niezwykle ciekawych wydarzeń, które pozostaną na długo w naszej pamięci. W poniedziałek – 6 lutego – w Muzeum odbył się kolejny wieczorek kulturalny zatytułowany „Kulinarny świat błogosławionego Jana Pawła II”. Specjalnymi gośćmi spotkania byli papieski kucharz Maurizio Carosi oraz Arturo Mari, dla którego była to kolejna wizyta w Częstochowie.

Opublikowano: 2012-02-14

W piątek 27 stycznia, w ramach cyklicznych wieczorków kulturalnych, odbył się w muzeum "Wieczór cygański". Przybyli goście mieli okazję nieco bliżej poznać kulturę cygańską nie tylko poprzez opowieści, ale również poprzez taniec i śpiew, niejako symbole cygańskich tradycji.

Opublikowano: 2012-02-02

Począwszy od 18 marca 2012 roku, każdego 18-tego dnia miesiąca, niezależnie od dnia tygodnia, w naszym Muzeum organizowane będą Dni Papieskie. W trakcie cyklicznych spotkań wspominane będzie twórczość, pielgrzymki i święte życie Papieża Jana Pawła II.

Opublikowano: 2012-01-31

W poniedziałek, 6 lutego, zapraszamy Państwa na specjalny wieczorek kulturalny "Kulinarny świat bł. Jana Pawła II". Gośćmi specjalnymi będą: Arturo Mari - osobisty fotograf naszego Papieża, oraz Maurizio Carosi - papieski kucharz. W trakcie wieczorku, będzie można skosztować włoskiej kuchni, oraz papieskich kremówek. Przewidujemy również inne, równie ciekawe atrakcje. Wstęp 50 zł. Bilety do nabycia w siedzibie naszego muzeum. Możliwa jest również rezerwacja telefoniczna pod numerem 34/370.95.83 w godz. 8-16. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2012-01-26

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum do udziału w konkursie plastycznym, poświęconym osobie bł. Jana Pawła II. Zapraszamy również nauczycieli wszystkich szkół do udziału w konkursie na scenariusz lekcji muzealnej. Prace można nadsyłać na adres naszego muzeum do 31 marca 2012. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminach konkursów, które wraz z niezbędnymi formularzami, dostępne są w zakładce "Działalność edukacyjna - załączniki".

Wkrótce, zostanie również ogłoszony konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

Opublikowano: 2012-01-20

Korwin Mikke gościem muzeum

W dniu dzisiejszym gościem specjalnym naszego Muzeum był czołowy przedstwiciel polskiego nurtu konserwatywno-liberalnego Janusz Korwin Mikke. Podczas krótkiej wizyty zapoznał się z naszymi zbiorami, które zrobiły na nim świetne wrażenie.

Opublikowano: 2011-12-31

Nowy Rok 2012!

Bożego błogosławieństwa i wszelkiej polmyślności w 2012 roku życzy Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie!

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET