Opublikowano: 2013-05-21

W piątek 17 maja 2013 roku w muzeum odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II, organizowany przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borownie. Do konkursu przystąpiło niemalże dwa razy więcej  uczestników niż w roku ubiegłym, ze szkół gimnazjalnych z powiatu częstochowskiego.

Opublikowano: 2013-05-18

Tradycyjnie już z ważnych wydarzeń w naszym Muzeum przeprowadzamy transmisje "na żywo". Dzisiejsze spotkanie z Arturo Mari również będzie dostępne za pomocą naszej strony internetowej. Link do transmisji znajduje się w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2013-05-15

W środę  dnia 22 maja o godz. 18.00 w muzeum odbędzie się spotkanie z wybitnym człowiekiem, uczonym o znaczeniu międzynarodowym, politykiem, działaczem chrześcijańskim - prof. dr Herbertem Schambeckiem.

Opublikowano: 2013-05-09

Nasze muzeum wzbogaciło się o niesamowitą figurę bł. Jana Pawła II, na którą czekaliśmy dwa i pół roku. Rzeźbę wykonali księża Salezjanie, bracia Leszek i Robert Kruczkowie.

Opublikowano: 2013-05-09

Uprzejmie informujemy, że od dnia 14 maja 2013 roku obowiązywać będą nowe ceny biletów.

Opublikowano: 2013-05-08

We wtorek, 7 maja muzeum zwiedzili uczestnicy seminarium naukowego zorganizowanego przez Zespół Badawczy Europejskiego Prawa Prywatnego i Porównawczego Częstochowskiej Akademi Jana Długosza -  przedstawiciele Uralskiego Instytutu Społecznego- Ekonomicznego w Czelabińsku.

Opublikowano: 2013-05-08

We wtorek, 7 maja w godzinach popołudniowych, odwiedził muzeum jeden z przedstawicieli młodego pokolenia polskiej sceny filmowej i teatralnej Paweł Deląg będący gościem podprzeora jasnogórskiego konwentu O.Sebastiana Mateckiego. Aktorowi towarzyszył jego syn Paweł oraz przyjaciel - polski ksiądz pracujący w Odessie.

Opublikowano: 2013-05-08

W poniedziałek 6 maja o godz. 18.00 w muzeum odbył się wernisaż wystawy "Studium Sztuki Sakralnej", na której zaprezentowane zostały prace dydaktyków, absolwentów i studentów Wyższego Instytutu Teologicznego im.N.M.P. Stolicy Mądrości Studium Sztuki Sakralnej w Częstochowie.

Opublikowano: 2013-04-29

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy " Studium Sztuki Sakralnej", który odbędzie się dnia 6 maja o godz. 18.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2013-04-23

W dniu dzisiejszym 23 kwietnia, muzeum znalazło się na trasie pielgrzymki studentów - seniorów do Częstochowy, która odbyła się w ramach zajęć uczelnianych Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. bł. Jana Pawła II w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.