Opublikowano: 2013-06-04

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się  dnia 18 czerwca o godz. 18.00. Gościem wieczoru będzie Wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia - dr. inż. Antoni Zięba.

Opublikowano: 2013-06-03

Serdecznie zapraszamy Państwa na "Wystawę Strojów Duchownych Różnych Wyznań" , którą od 4 czerwca można oglądać w naszym muzeum.

Opublikowano: 2013-06-03

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszych murach profesora Herberta Schambecka – światowej sławy prawnika, osobę wielokrotnie honorowaną tytułem doktora honoris causa oraz członka międzynarodowych organizacji i towarzystw naukowych. Naszego gościa poprosiliśmy o chwilę refleksji i krótką wypowiedź na temat naszego Muzeum. Z opinią Profesora można zapoznać się w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2013-05-29

Informacja dla zwiedzajacych

Uprzejmie informujemy, że w piątek 31 maja oraz sobotę 1 czerwca muzeum będzie nieczynne.

Zapraszamy 4 czerwca.

Opublikowano: 2013-05-29

Na naszym kanale youtube.com/jp2muzeum pojawiła się relacja ze spotkania z profesorem Gabrielem Turowskim, które odbyło się w naszym Muzeum 18 kwietnia 2013 roku. Materiał można oglądać również w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Zapraszamy do oglądania.

Opublikowano: 2013-05-28

W sobotę 8 czerwca o godz. 10.00 w muzeum rozpoczną się przesłuchania w ramach IV  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Jego Twórczości „ APASJONATA”.

Opublikowano: 2013-05-24

W czwartek w godzinach popołudniowych, nasze muzeum odwiedził polski działacz gospodarczy założyciel i Prezes Business Center Club Marek Goliszewski.

Opublikowano: 2013-05-23

W środę 22 maja gościem naszego muzeum był prof. dr hab. h.c. mult. Herbert Schambeck – wybitny historyk prawa, parlamentarzysta i najbliższy doradca Stolicy Apostolskiej.

Opublikowano: 2013-05-23

13 czerwca o godz. 19.00 w muzeum odbędzie się spotkanie z niezwykłym człowiekiem, ks. Bogdanem Cofalikiem - Misjonarzem Świętej Rodziny, od wielu lat pracującym na misjach w Papui Nowej Gwinei.

Opublikowano: 2013-05-22

W poniedziałek 20 maja ruszył konkursu "Lokalny Patriota" organizowany przez stowarzyszenie Lokalni. W trzech kategoriach zgłoszono 23 kandydatury osób, wydarzeń i organizacji.

Zapraszamy wszystkich Państwa do oddawania głosów na Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w plebiscycie internetowym, w którym nie ma podziału na kategorie, zostanie wybrany jeden wspólny laureat plebiscytu internetowego.