Opublikowano: 2023-01-08

Film „Święty” o życiu mistyka z Neapolu, ojcu Dolindo Ruotolo, autora modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij” został zaprezentowany 7 stycznia br. w auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Publiczność, która tak licznie przybyła miała okazję po projekcji spotkać się z jednym z twórców dokumentu, Maciejem Bodasińskim.

Opublikowano: 2023-01-02

Wśród zbiorów muzealnych związanych ze świętym Janem Pawłem II, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie znajdują się cenne pamiątki po Benedykcie XVI. Jest to m.in. różaniec i piuska z osobistym podpisem złożonym przez Papieża w 2013 roku.

Opublikowano: 2022-12-29

Zapraszamy do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie na film „Święty”to dokument o życiu mistyka z Neapolu, ojca Dolindo Ruotolo, autora modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij". Projekcja 7 stycznia godz. 17.00

Opublikowano: 2022-12-27

O Świętach Bożego Narodzenia, tradycji rodzinnej, o zbiorach monet z wizerunkiem Jana Pawła II, o działalność biznesowej i aktywności pro publico bono, opowiada Krzysztof Witkowski. Z dyrektorem Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II rozmawiają dziennikarze z Gazety Częstochowskiej i Tygodnika Katolickiego „Niedziela".

Opublikowano: 2022-12-23

Tradycyjnie z racji Świąt Bożego Narodzenia, w siedzibie firmy PRESIDENT Electronics Poland, i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyło się opłatkowe spotkanie. Z pracownikami spotkał się abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski życzył wszystkim zgromadzonym pokoju i nadziei.

Opublikowano: 2022-12-23

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, odbyło się świąteczne spotkanie placówek dziennych Fundacji Oczami Brata. Na spotkaniu spotkali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych wraz z wychowawcami i swoimi rodzinami. Była to okazja do złożenia życzeń, powrotu do przeszłości i radości ze wspólnego świętowania.

Opublikowano: 2022-12-21

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie z inicjatywy wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, posła Szymona Giżyńskiego, odbył się koncert polskich kolęd i pastorałek.

Opublikowano: 2022-12-20

„Miłość Ci wszystko wypaczy”, to spektakl, który w grudniowy wieczór zaprezentowany został na scenie muzealnej.

Opublikowano: 2022-12-16

Kolędy, pastorałki i piosenki związane z Bożym Narodzeniem, zabrzmiały 15 grudnia w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Koncert:  „Mała Świąteczna Orkiestra", został przygotowany przez częstochowskie przedszkola i placówki integracyjne.

Opublikowano: 2022-12-13

Święty Jan Paweł II, zawsze dla mnie był symbolem szlaku człowieka do Boga, przewodnikiem w drodze do zbawienia, ale był także moim przewodnikiem w drodze do wolności - mówi prof. Wojciech Polak, historyk, nauczyciel akademicki.