Opublikowano: 2014-01-08

W naszych zasobach do dziś brakowało zapisu wideo spotkań, które odbyły się w Muzeum we wrześniu i październiku 2013 roku. Przypomnijmy, 18 września naszym gościem był ks. infułat Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego Niedziela. Miesiąc później w ramach cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" wykład wygłosił dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, dr Paweł Skibiński. Oba spotkania dostępne są w rozwinięciu wiadomości. W najbliższych dniach dodany zostanie materiał z listopada i grudnia.

Opublikowano: 2013-12-24

Zapraszamy do oglądania koncertu kolęd, który został zarejestrowany przez TV Orion w naszym Muzeum.

Opublikowano: 2013-12-20

18.12.2013 r. gościem Muzeum był profesor Andrzej Półtawski - wybitny polski filozof, antropolog, etyk i tłumacz, członek wielu towarzystw naukowych, a także Papieskiej Rady Rodziny. Wprowadził gości w tematy filozoficzne powiązane z naukami Jana Pawła II.

Opublikowano: 2013-12-18

W celu połączenia się z transmisją dzisiejszego spotkania należy przejść do rozwinięcia niniejszej wiadmomości klikając "czytaj więcej". Zapraszamy!

Opublikowano: 2013-12-17

Spotkanie z prof. Półtawskim "na żywo" w internecie

Jutrzejsze wydarzenie będzie można śledzić "na żywo" w internecie. Więcej informacji na temat transmisji w środę tuż przed godziną 18.00 na naszym profilu FB oraz na stronie www.jp2muzeum.pl. W trakcie spotkania będzie możliwości zadawania pytań Panu Profesorowi. Prosimy je przekazywać za pomocą naszego profilu na Facebooku.

Opublikowano: 2013-12-16

14 grudnia  Telewizja Orion nagrywała  w naszym Muzeum program świąteczny z kolędami. Wystąpili w nim Angelika Kiepura, Katarzyna Werecka, Klara Stefańczyk, Schola Dziecięca z Parafii Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej oraz zespoły Belfer Boys i Sierociniec.

Większość wykonawców to uczniowie IV LO im. H. Sienkiewicza z nauczycielami. Wykonawców zapowiadał dyrektor częstochowskiego muzeum Janusz Jadczyk.

Opublikowano: 2013-12-16

13.12.2013r, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w ramach spotkań „Z Janem Pawłem II ku Przyszłości…” gościliśmy w naszym muzeum brata Mariana Markiewicza ze Zgromadzenia Serca Jezusowego. Brat Marian Pracował w Rzymie, obsługując gości odwiedzających Watykan. Był kierowcą, który zawiózł Karola Wojtyłę na konklawe.

Opublikowano: 2013-12-12

Z inicjatywy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie rozpoczęła działalność Mennica Papieska. Zapraszamy do zapoznania się z istotą funkcjonowania nowego przedsięwzięcia.

Opublikowano: 2013-12-10

Muzeum nasze 7 grudnia 2013 gościło działaczy Związku Polaków Białorusi z Prezesem Rady Naczelnej panią Andżeliką Borys. Polacy przyjechali do Częstochowy  na zaproszenie  Towarzystwa Patriotycznego Kresy.

Opublikowano: 2013-12-04

18 grudnia, jak co miesiąc, zapraszamy Państwa na spotkanie z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości…”. Tym razem naszym gościem będzie profesor Andrzej Półtawski, filozof, teoretyk poznania, antropolog, etyk, tłumacz, mąż znanej pani profesor Wandy Półtawskiej.