Opublikowano: 2014-01-21

W oknie papieskim na Franciszkańskiej 3 w Krakowie zostanie uruchomiony zegar kanonizacyjny. Jest on darem Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II i firmy Presiden Electronics Poland dla miasta Krakowa. Zegar został poświęcony podczas wczorajszej konfrencji prasowej w Pałacu Biskupim.

>>> Materiał w TVN24 <<<

Opublikowano: 2014-01-20

W siedzibie kurii metropolitarnej w Krakowie odbyła się dziś konferencja prasowa, w której uczestniczyli Stanisław Kardynał Dziwisz, Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Krzysztof Witkowski oraz Prezes Mennicy Papieskiej Artur Sobolewski.

Opublikowano: 2014-01-18

Wczorajsza konferencja nie przeszła bez echa w mediach. Informacje o wydarzeniu podały między innymi PAP oraz TVN24.

Opublikowano: 2014-01-17

Relacje z dzisiejszej konferencji prasowej powoli ukazują się w mediach. Poniżej linki Aktualności w TVP Katowice, Teleexpresu i TV Orion.

>>> Aktualności TVP Katowice <<< (od 17 min.)

>>> Teleexpress <<< (od 9:20)

>>> TV Orion <<<

Opublikowano: 2014-01-17

Do kanonizacji błogosławionego Jana Pawła II pozostało 100 dni. Z tej okazji na naszej stronie pojawił się kilka dni temu "zegar kanonizacyjny".  Przygotowany został również widget, pozwalający na dodanie naszego zegara na dowolną stronę WWW. Kod do pobrania i wklejenia znajduje się na stronie http://www.jp2muzeum.pl/kanonizacja

Opublikowano: 2014-01-17

W obecności Arcybiskupa Wacława Depo i podprzeora Jasnej Góry ojca Sebastiana Mateckiego dziś Mennica Papieska i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie zaprezentowały największą na świecie monetę z Papieżem Polakiem.

Opublikowano: 2014-01-17

Transmisja dzisiejszej konferencji prasowej dostępna w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2014-01-15

W dniu dzisiejszym w siedzibie Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Franciszkańskiej 3 odbyło się spotkanie Dyrektora Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie z Kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Celem wizyty było przedstawienie istoty funkcjonowania Mennicy Papieskiej oraz planów działania na najbliższe miesiące.

Opublikowano: 2014-01-13

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyła się debata pod tytułem "Częstochowa znikające miasto". Współorganizatorem spotkania byli: Ośrodek Studiów o Mieście oraz Klub Jagieloński. W debacie udział wzieli: Marek Domagała (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), Zdzisław Wolski (Przewodniczący Rady Miasta), Artur Warzocha (Radny Sejmiku Wojewódzkiego), Michał Dulak (Dyrektor Ośrodka Studiów o Mieście ) oraz mieszkańcy Częstochowy.

Opublikowano: 2014-01-10

13 grudnia - w rocznicę stanu wojennego - gościliśmy w Muzeum brata Mariana Markiewicza. Obszerna relacja ze spotkania dostępna jest w rozwinięciu wiadomości.