Opublikowano: 2012-03-19

W niedzielę 18 marca, w naszym Muzeum odbył się pierwszy z zaplanowanych 99 Dni Papieskich. Gościem honorowym był Metropolita Lwowa, abp Mieczysław Mokrzycki, który w swoim wystąpieniu wspominał Ojca Świętego, Jana Pawła II. Arcybiskup Mokrzycki był sekretarzem Papieża Polaka przez 9 lat. Odniósł się on także bezpośrednio do naszego Muzeum, porównując człowieka do monety, której Bóg nadał awers ale to człowiek swoim życiem decyduje jaki będzie jej rewers.

Opublikowano: 2012-03-19

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Wieczorku Lwowskiego, który odbył się 17 marca w naszym Muzeum. Zdjęcia w rozwinięciu wiadomości.

Już dzisiaj zapraszamy również na kolejne, cykliczne wieczorki kulturalne. Wiadomości o terminach będą się ukazywały na naszej stronie. Zachęcamy również do zapisywania się na newsletter, wtedy otrzymają Państwo mailowo wszystkie informacje o wydarzeniach w naszym Muzeum.

Opublikowano: 2012-03-05

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejny cykliczny wieczór kulturalny. 17 marca o godz. 19 zapraszamy Państwa na WIECZÓR LWOWSKI. Atrakcją wieczoru będzie występ duetu "Ewan". Zespół działający na Śląsku wielokrotnie wystepował na koncertach promujących Ogólnopolski Festiwal Piosenki Lwowskiej i "Bałaku" Lwowskiego w Krakowie. Dodatkowo, przewidujemy poczęstunek lwowski. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w naszym muzeum. Serdecznie zapraszamy.

Opublikowano: 2012-02-24

W Muzeum organizowanych jest coraz więcej spotkań i imprez okolicznościowych. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby otrzymywać newsletter, w którym będziemy na bieżąco informować o najciekawszych wydarzeniach, zapraszamy do wypełnienia formularza. Formularz w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2012-02-24

Od początku istnienia nasze Muzeum identyfikowane jest z wydanym z okazji otwarcia medalem, który był już wielokrotnie opisywany, lecz wciąż pojawiają się pytania o jego genezę, autora i symbolikę.

Opublikowano: 2012-02-24

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwszy z zapowiadanych cyklicznych Dni Papieskich w naszym muzeum, który odbędzie się 18 marca 2012. Gościem specjalnym tego dnia będzie arcb. Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowa i wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II. Wstęp na to spotkanie jest wolny, ale tylko za okazaniem zaproszenia, które można odebrać w siedzibie naszego muzeum. Serdecznie zapraszamy. Ilość miejsc ograniczona.

Opublikowano: 2012-02-16

W dniach od 6 do 10 lutego, niecodziennymi gośćmi naszego muzeum, przybyłymi na zaproszenie  właściciela, Krzysztofa Witkowskiego, byli: fotograf i bliski przyjaciel  Papieża Bł. Jana Pawła II, Arturo Mari oraz restaurator przy Castel Gandolfo Maurizio Carosi, człowiek, który osobiście przygotowywał i podawał Ojcu Świętemu desery lodowe.

Opublikowano: 2012-02-16

Na naszym kanale w serwisie Youtube można zobaczyć najnowszy film, w którym Arturo Mari opowiada o pierwszym spotkaniu z ideą powstania Muzeum oraz o odczuciach i emocjach jakie wywołuje obcowanie z naszą kolekcją.

Opublikowano: 2012-02-15

Ubiegły tydzień obfitował w serię niezwykle ciekawych wydarzeń, które pozostaną na długo w naszej pamięci. W poniedziałek – 6 lutego – w Muzeum odbył się kolejny wieczorek kulturalny zatytułowany „Kulinarny świat błogosławionego Jana Pawła II”. Specjalnymi gośćmi spotkania byli papieski kucharz Maurizio Carosi oraz Arturo Mari, dla którego była to kolejna wizyta w Częstochowie.

Opublikowano: 2012-02-14

W piątek 27 stycznia, w ramach cyklicznych wieczorków kulturalnych, odbył się w muzeum "Wieczór cygański". Przybyli goście mieli okazję nieco bliżej poznać kulturę cygańską nie tylko poprzez opowieści, ale również poprzez taniec i śpiew, niejako symbole cygańskich tradycji.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET