Opublikowano: 2014-02-18

Zapis spotkania 18.02.2014 r. Relację zrealizowała dla nas firma premium-media.pl.

>>> LINK DO RELACJI <<<

Opublikowano: 2014-02-17

JE Ks. Abp Zygmunt Zimowski, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia wraz z JE Ks. Abp Wacławem Depo, Metropolitą Częstochowskim, 15 lutego w godzinach wieczornych, zaszczycili swoją obecnością nasze Muzeum.

Opublikowano: 2014-02-11

W sobotę 1 lutego 2014r.  do naszego muzeum przybyła z wizytą Orkiestra Dęta z Sulmierzyc. Wizycie tej towarzyszyli przedstawiciele Gminy w Sulmierzycach oraz opiekunowie grupy. Po obejrzeniu muzealnych zbiorów, orkiestra uroczyście zagrała wybrane kolędy a następnie udała się do Jasnogórskiego Sanktuarium na uczestnictwo we Mszy Św. oraz na koncert Jasnogórskiej Orkiestry Dętej.

Opublikowano: 2014-01-28

18 lutego w cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” zapraszamy na spotkanie z księdzem Grzegorzem Suchodolskim oraz Józefem Skrzekiem.

Opublikowano: 2014-01-28

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem TV Orion, który został nagrany w trakcie konferencji prasowej w Krakowskiej Kurii.
>>> TV Orion <<<

Opublikowano: 2014-01-22

W comiesięcznym spotkaniu z cyklu: "Z Janem Pawłem ku przyszłości" wzięla udział pani prof. Wanda Półtawska.

Opublikowano: 2014-01-21

Po ostatnich wydarzeniach w związanych z wydaniem największej na świecie monety z wizerunkiem Jana Pawła II oraz uruchomieniem zegara kanonizacyjnego pojawia się coraz więcej materiałów prasowych dotyczących Muzeum i Mennicy. Tym razem zapraszamy do zapoznania się z audycją nagraną przez Radio Jasna Góra, która została wyemitowana przez Radio Watykańskie.

>>> SŁUCHAJ (od 5 min) <<<

Opublikowano: 2014-01-21

W oknie papieskim na Franciszkańskiej 3 w Krakowie zostanie uruchomiony zegar kanonizacyjny. Jest on darem Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II i firmy Presiden Electronics Poland dla miasta Krakowa. Zegar został poświęcony podczas wczorajszej konfrencji prasowej w Pałacu Biskupim.

>>> Materiał w TVN24 <<<

Opublikowano: 2014-01-20

W siedzibie kurii metropolitarnej w Krakowie odbyła się dziś konferencja prasowa, w której uczestniczyli Stanisław Kardynał Dziwisz, Dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Krzysztof Witkowski oraz Prezes Mennicy Papieskiej Artur Sobolewski.

Opublikowano: 2014-01-18

Wczorajsza konferencja nie przeszła bez echa w mediach. Informacje o wydarzeniu podały między innymi PAP oraz TVN24.