Opublikowano: 2014-03-18

Transmisja spotkania już się zakończyła. Zapraszamy do odwiedzenia relacji zarejestrowanej na serwerze.
>>> Link do relacji <<<

Opublikowano: 2014-03-14

Nasze Muzeum pragnął odwiedzić śp. ks. kardynał Stanisław Nagy, przyjaciel Jana Pawła II. Niestety Pan Bóg miał inne plany. Niemniej wolą kardynała było przekazanie Muzuem Monet i Medali Jana Pawła II czegoś wyjątkowego. 12 marca 2014 wolę zmarłego wypełnił Jego kapelan ks. Grzegorz Piątek.

Opublikowano: 2014-03-12

Poniżej prezentujemy zdjęcia z zakończonego I Przeglądu Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych pod hasłem Niezłomni i Błogosławieni - wierni po kres, dedykowanego Błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Fot. Mariusz Pośpiech

Opublikowano: 2014-03-10

Mennica Papieska na kanonizację Jana Pawła II przygotowuje nową serię 27 złotych monet.

Opublikowano: 2014-03-10

W Muzeum pełną parą trwają przygotowania do obchodów kanonizacji papieży Jana XXII i Jana Pawła II. W ubiegłym tygodniu wystosowaliśmy prośbę do Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo o objęcie patronatu nad tym wydarzeniem.

Opublikowano: 2014-03-09

Na kolejnym spotkaniu Kolegium Numizmatycznego, które odbyło się w Krakowie 4 marca 2014 nie zabrakło dyrektora Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II – Krzysztofa Witkowskiego.

Opublikowano: 2014-03-08

W lutym bieżącego roku delegacja naszego Muzeum została przyjęta w Gdańsku przez Abpa Tadeusza Gocłowskiego.

Opublikowano: 2014-03-07

We wtorek 18 marca 2014o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z Karoliną Kaczorowską, wdową po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim. W części artystycznej wystąpi Chór Filharmonii Częstochowskiej "Collegium Cantorum" pod dyrekcją Janusza Siadlaka.

Opublikowano: 2014-03-05

W dniach 6-9 marca 2014 w Częstochowie odbędzie się I Przegląd Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych. W organizację wydarzenia aktywnie włączyło się nasze Muzeum oraz firma PRESIDENT. Szczegółowy program znajduje się w rozwinięciu wiadomości.

Opublikowano: 2014-03-05

Miło nam poinformować, iż w dniu 27 kwietnia 2014, w naszym Muzeum odbędą się uroczyste obchody kanonizacji papieży Jana XXIII i Jana Pawła II.