Opublikowano: 2012-05-19

18 czerwca o godz. 15.00 w naszym muzeum zostanie zorganizowany Turniej Piłkarzyków President Cup dla dziewcząt i chłopców w wieku 12-16 lat. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału. Na zgłoszenia dwuosobowych drużyn czekamy do 11 czerwca.

Opublikowano: 2012-05-18

Dzisiejsze wieczór w ramach cyklicznych spotkań "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będzie można śledzić na żywo w Internecie. Więcej informacji o godzinie 18.00 na naszej tablicy na portalu Facebook.

Zapraszamy!

Opublikowano: 2012-05-18

W dniu dzisiejszym, w naszym Muzeum odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II, organizowany przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borownie. Do konkursu przystąpiło 13 drużyn ze szkół gimnazjalnych z powiatu częstochowskiego.  Konkurs składał się z trzech etapów: etap I indywidualny, gdzie każdy z uczniów rozwiązywał test indywidualnie; II etap to test rozwiązywany grupowo. Do trzeciego etapu weszło sześć drużyn.

Opublikowano: 2012-05-14

W niedzielę 13 maja Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo ich Rodzin i Przyjaciół Prometeus wspólnie z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej zorganizowali w naszym Muzeum wyjątkowy koncert.

Opublikowano: 2012-05-14

18 maja, podczas III Dnia Papieskiego w naszym Muzeum, po spotkaniu z arcybiskupem seniorem Stanisławem Nowakiem,  zostanie wyświetlony film dokumentalny pt. „I Pielgrzymka Jana Pawła II do Częstochowy”, który przedstawia pobyt Ojca Świętego w Częstochowie w czerwcu 1979r.

Opublikowano: 2012-05-07

18 maja zapraszamy Państwa na kolejny Dzień Papieski z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Tym razem, naszym gościem specjalnym będzie ksiądz arcybiskup senior Stanisław Nowak. Wieczór uświetni występ uczniów szkoły muzycznej Suzuki z Częstochowy.

Wstęp wolny. Zaproszenia dostępne w siedzibie naszego Muzeum. Serdecznie zapraszamy.

Opublikowano: 2012-04-27

W dniu dzisiejszym rozstrzygnięto  konkurs na scenariusz lekcji muzealnej ogłoszony przez Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2012-04-27

Dyrektor Muzeum Krzysztof Witkowski, będąc pod ogromnym wrażeniem  ilości prac nadesłanych na konkurs plastyczny "Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie - Jan Paweł II i dzieci", postanowił ufundować specjalną nagrodę. Dwóch laureatów pokonkursowych wskazała wnuczka dyrektora - Ola.

Moi kochani,

z całego serca dziękuję Wam za nadesłane prace. Proszę o WIELKI uśmiech.

Te wszystkie dzieła, w ilości 2.265 sztuk, są prezentowane w naszym muzeum w Częstochowie.

Opublikowano: 2012-04-26

W sobotę 21 kwietnia w ramach cyklicznych wieczorów kulturalnych, w naszym muzeum odbył się "Wieczór irlandzki". Główną atrakcją wieczoru był występ  częstochowskiego zespołu DRAKE, grającego muzykę szantowo-folkową. Nie zabrakło również ciekawostek i anegdot dotyczących Irlandii. Wieczór był również świetną okazją do degustacji ciemnego irlandzkiego piwa i irlandzkiej kuchni. Tradycyjnie, po koncercie, wszystkich przybyłych gości właściciel Krzysztof Witkowski zaprosił na nocne zwiedzanie muzeum.