Opublikowano: 2014-06-18

Z okazji kolejnej rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II zapraszamy na

I Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów,

który odbędzie się w dniach 29-30.XI.2014 przy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Opublikowano: 2014-06-14

W sobotę 14 czerwca w naszym muzeum gościliśmy delagatów Piętnastej Jubileuszowej Pielgrzymki Pocztowców na Jasną Górę.

Opublikowano: 2014-06-12

Od 24 czerwca do 21 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie będzie trwała wystawa kolekcji „Medalierzy polscy. Mój Jan Paweł II 2014”. Wystawa jest unikatowym wydarzeniem – ponad 70 najwybitniejszych polskich medalierów opowiada o swoich osobistych relacjach z osobą i dziełem Jana Pawła II poprzez stworzone specjalnie na tę okoliczność prace.

Na wystawie nie zabraknie również przedstawicieli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2014-06-11

18 czerwca zapraszamy Państwa na spotkanie z o. Sebastianem Mateckim, paulinem  z Jasnej Góry, który swoje święcenia kapłańskie przyjął z rąk Św. Jana Pawła II.

Opublikowano: 2014-06-10

W minioną niedzielę, w gmachu Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach, zostały wręczone insygnia Honorowej Nagrody Hetmana Kolekcjonerów Polskich.

Opublikowano: 2014-06-10

Na odbywających się po raz XV Targach SACRO EXPO w Kielcach, dyrektor Muzeum Krzysztof Witkowski został uhonorowany doroczną nagrodą Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Konferencji Episkopatu Polski - medalem "PER ARTEM AD EXCELSIS"

Opublikowano: 2014-06-04

Najcenniejsza moneta kanonizacyjna świata od dziś znajduje się w naszym muzeum.

Opublikowano: 2014-05-30

Prezes Krzysztof Witkowski został laureatem Honorowej Nagrody Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego.

Opublikowano: 2014-05-21

21 maja - w Programie 1 Polskiego Radia w audycji "Ślady na piasku" Pani Red. Sylwia Sułkowska zaprezentowała materiał o naszym Muzeum. Link do audycji w rozwinięciu wiadomości "czytaj więcej".

Opublikowano: 2014-05-19

16 maja, podczas IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o Św. Janie Pawle II, gościliśmy Ks. Grzegorza Suchodolskiego. Opowiadał on między innymi o organizacji Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku oraz szansach Częstochowy na wizytę Ojca Św. Franciszka.