Opublikowano: 2011-10-25

Podopieczni Fundacji Pro Omnibus w naszym muzeum.

W dniu wczorajszym, mieliśmy przyjemność gościć w naszym muzeum podopiecznych Fundacji Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus z Ciechocinka. Po zwiedzeniu muzeum, młodzież z Fundacji zagrała mini koncert na naszej muzealnej scenie.

Opublikowano: 2011-10-19

Zapraszamy na Targi Tour Salon 2011 w Poznaniu od 19 do 22 października Hala 5 Sektor E miejsce 190

Opublikowano: 2011-09-30

Od 30 września w naszym zbiorze pojawiły się jednodolarówki z Republiki Palau związane z Janem Pawłem II i jego próbą zbliżenia różnych kultur i religii na świecie.

Opublikowano: 2011-09-29

Nowe eksponaty

Od dnia dzisiejszego możemy zobaczyć nowe eksponaty w dziale przebitki monet. Udało się nam zdobyć dwa kompletne zestawy 10 złotówek z 1932 roku w Cu, Pb, Au, Ag, Ag patynowanym, zarówno z IV jak i V wizyty Jana Pawła II w naszym kraju. Doszła również przebitka na 2 złotówce i 5 złotówce z 1932 roku z VIII wizyty z 2002 roku.

Opublikowano: 2011-09-29

28 września gościem specjalnym naszego muzeum był arcb. Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowa, wieloletni Sekretarz papieża Jana Pawła II. Towarzyszył mu bp. Marcjan Trofimiak z Łucka oraz księża wielu częstochowskich parafii. Wieczorne zwiedzanie dostarczyło wielu wzruszeń naszym zacnym gościom. Mamy zaproszenie do odwiedzenia Ukrainy na uroczystości 600 lecia diecezji lwowskiej. Arcybiskup stwierdził, że nasza kolekcja i sposób jej prezentacji jest wyjątkowy i zapada w pamięci na długo.

Czcigodny Gość otrzymał od nas jeden z 27 zestawów medali związanych z otwarciem muzeum. Obiecał podarować medal pielgrzymkowy z wizyty Ojca Świętego na Ukrainie z 2001 roku jak i zapowiedział swój kolejny przyjazd w celu szczegółowego zapoznania się ze zbiorami i genezą powstania kolekcji.

Opublikowano: 2011-09-14

Muzeum już otwarte – zapraszamy!

W dniu dzisiejszym Muzeum zostało uruchomione dla zwiedzających. Przypominamy o konieczności wcześniejszej rezerwacji biletów przy pomocy Panelu Rezerwacji on-line lub pod numerem telefonu 34 365 19 82.

Muzeum czynne jest od wtorku do soboty w trakcie dwóch sesji rozpoczynających się o godz. 12.00 i 14.00.

Bilet wstępu normalny – 14 zł; bilet wstępu ulgowy (dla młodzieży szkolnej i studentów) – 9 zł.

Na miejscu można zakupić pamiątkowe medale oraz katalogi monet. Wkrótce zostanie otwarta kawiarnia, w której przy kawie będzie można delektować się smakiem lodów oraz oryginalnych wadowickich kremówek.

Opublikowano: 2011-08-18

Zostań naszym fanem i wejdź do Muzeum za darmo

W ramach promocji zapraszamy Państwa do klikania na nasz profil na portalu Facebook. Pierwszych dziesięć osób, które będą naszymi gośćmi i jednocześnie wykażą się kliknięciem na znacznik „Lubię to”, będą mogły zwiedzić Muzeum za darmo.

Opublikowano: 2011-08-18

Znamy już oficjalną datę pełnego rozpoczęcia działalności Muzeum. Pierwszych zwiedzających zapraszamy w środę – 14 września. Prosimy pamiętać o konieczności rezerwacji za pośrednictwem panelu rezerwacji on-line.

Opublikowano: 2011-08-17

Praktycznie od początku powstawania kolekcji naszego Muzeum, wszystkie eksponaty były dokładnie fotografowane i opisywane. W naturalny sposób powstawał więc katalog, który w efekcie przyjął formę drukowaną.

Opublikowano: 2011-08-14

Jeżeli ktoś przejeżdżał dziś w okolicach południa ul. Jagiellońską, bez wątpienia zwrócił uwagę na samochody Żandarmerii Wojskowej, stojące na skrzyżowaniach w okolicach firmy President. Chwilę później w eskorcie policji na parking naszego Muzeum wjechał autokar z niecodziennymi gośćmi. Byli to wysocy rangą żołnierze sił NATO z Bundeswehry i Wojska Polskiego. Przybyli oni do Częstochowy w ramach Dwudziestej Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymce Wojskowej.