Opublikowano: 2023-03-01

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej „Yamaha” z Częstochowy, wystąpili na scenie auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Koncert, przede wszystkim miał na celu ukazać efekty wielomiesięcznej pracy. „Po to się uczymy żeby grać, nie ma lepszej szkoły, jak wyjście na scenę” - podkreślał dyrektor placówki, Bartosz Szaraniec.

Opublikowano: 2023-02-19

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, 18 lutego odbyło się spotkanie z dziennikarzem, publicystą, pisarzem, Witoldem Gadowskim. Okazją do spotkania było ukazanie się m.in. nowej publikacji dziennikarza „Tajemnica spowiedzi”.

Opublikowano: 2023-02-15

Po raz kolejny w Muzeum gościć będziemy Witolda Gadowskiego. Temat spotkania "Obrona wartości chrześcijańskich". Zapraszamy w sobotę - 18 lutego 2023 - godz. 16:00.

Opublikowano: 2023-02-14

Czas Jaguara - bitwa o Polskę” - to tytuł filmu, który został zaprezentowany 10 lutego br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Dokument opowiada o historii Stanisława Lisieckiego pseudonim „Jaguar”, żołnierza Armii Krajowej, ostatniego dowódcy oddziału partyzanckiego Konspiracyjnego Wojska Polskiego w regionie częstochowskim.

Opublikowano: 2023-02-13

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w ostatnich dniach odwiedziła ekipa z TVP Katowice. Efekt pracy zespołu można obejrzeć w programie Agape w TVP1.

Opublikowano: 2023-02-06

W auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 10 lutego (piątek), o godz. 11.00 odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego: „Czas Jaguara – bitwa o Polskę”. To dokument opowiadający o historii kpt. Stanisława Lisieckiego pseudonim „Jaguar”, żołnierza Armii Krajowej i Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Opublikowano: 2023-02-03

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, odwiedził Leszek Długosz - pieśniarz, poeta, literat, aktor. Wraz z żoną Barbarą i przyjaciółmi z Krakowa, trafił do tego miejsca na zaproszenie metropolity częstochowskiego, abp Wacława Depo.

Opublikowano: 2023-01-30

Na scenie w auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie wystawiono spektakl: „Dawna Ojczyzno Moja”, to wybór najpiękniejszych tekstów z poematu „Beniowski” J. Słowackiego ,w wykonaniu wybitnych aktorów Teatru Klasyki Polskiej.

Opublikowano: 2023-01-25

Był pierwszym papieżem w historii, który odwiedził Węgry. Jan Paweł II na Węgrzech był dwukrotnie: 16-20 sierpnia 1991 r., a potem 6-7 września 1996 r. Przy okazji tej wizyty w w 1996 roku, Ojciec Święty będąc na Węgrzech odwiedził klasztor benedyktynów w Pannonhalma, swą wizytą uświetniając obchody millenijne ufundowanego w 996 r. opactwa.

Opublikowano: 2023-01-23

„DAWNA OJCZYZNO MOJA" spektakl na podstawie fragmentów „Beniowskiego" J. Słowackiego już w niedzielę, 29 stycznia 2023 r. godz. 17.00 Aula Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ul. Jagielońska 67/71