Opublikowano: 2020-09-14

W minioną sobotę – 12 września – w Muzeum Monet i Medali JP2 odbył się Międzynarodowy Festiwal Majowa Nutka. W pierwotnym terminie (maj 2020) festiwal nie odbył się z powodów epidemiologicznych. Udział wzięło ponad 80 uczestników w różnych kategoriach wiekowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

Opublikowano: 2020-09-10

Tradycji musi stać się zadość. 10 października 2020 odbędzie się VII Zlot Kolekcjonerów pamiątek związanych z Janem Pawłem II. W tym roku będzie to spotkanie jednodniowe.

Opublikowano: 2020-09-08

Znakomici goście, bogactwo pamiątek po Janie Pawle II, wszystko to na VII Międzynarodowym Zlocie Kolekcjonerów, który odbędzie się 10 października (sobota) godz. 9.00.

Opublikowano: 2020-09-07

Wśród wielu pamiątek w Muzeum Monet i Medali i Jana Pawła II w Częstochowie, warto zatrzymać się przy dokumencie, który mocno akcentuje miłość młodego Karola Wojtyły do teatru. Program przedstawienia „BALLADYNA” Juliusza Słowackiego, informujący o udziale w spektaklu młodego Karola Wojtyły.

Opublikowano: 2020-09-03

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu „ Z Janem Pawłem II ku przyszłości” w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyło się 18 marca 2012 r. Jego gościem był abp Mieczysław Mokrzycki metropolita lwowski i wieloletni sekretarz papieża. 18 maja 2020 r. w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, gościem setnego już spotkania z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości” był abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Opublikowano: 2020-09-02

Centrum Myśli Jana Pawła II przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury serdecznie zaprasza na konferencję i seminaria pod wspólnym tytułem „Kultura pamięci. 100-lecie urodzin Jana Pawła II".

Opublikowano: 2020-08-27

Po obejrzeniu wystawy: „Czas ucieka wieczność czeka". „Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II", biskup Andrzej Przybylski powiedział m.in.:„Jesteśmy ciągle zanurzeni w wieczności". Wystawę, choć była prezentowana w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, mogło - z powodu pandemii - obejrzeć niewielu.

Opublikowano: 2020-08-18

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II 10 sierpnia br. swoją obecnością zaszczycił przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski. Nowy przeor – (maj br.) po raz pierwszy miał okazję zobaczyć zbiory muzealne, o których opowiedział dyrektor i założyciel muzeum Krzysztof Witkowski.

Opublikowano: 2020-08-18

Drugie spotkanie w ramach cyklu „Ekologia konserwatywna, chrześcijaństwo a ekologia” odbyło się 13 sierpnia br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Tym razem tematem spotkania były prawa zwierząt w perspektywie doktryny ekologicznej Kościoła katolickiego.

Z prelekcjami wystąpili: prof. dr hab. Zbigniew Mirek, prof. dr hab. Zbigniew Witkowski, jezuita o. Tomasz Nogaj.

Opublikowano: 2020-08-14

Zapraszamy do galerii zdjęć z II Debaty Ekologicznej, która odbyła się w Muzeum Monet i Medali JP2 13 sierpnia 2020. Tym razem tematem spotkania były Prawa Zwierząt w Perspektywie Doktryny Ekologicznej Kościoła Katolickiego.