Opublikowano: 2014-07-19

W cyklicznym spotkaniu "Z Janem Pawłem ku przyszłości" w lipcu 2014 gościliśmy ks. biskupa Antoniego Długosza.

Opublikowano: 2014-07-18

Zakończyło się już spotkanie z biskupem Antonim Długoszem. Zapis spotkania można oglądać w rozwinięciu wiadomości.

Opublikowano: 2014-07-11

We wrześniu w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II rozpocznie się kurs plastyczny dla dzieci w wieku 10 – 12 lat. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych nauczycieli i opiekunów.

Opublikowano: 2014-07-10

Na naszym profilu YouTube zamieszczony został zapis spotkania z Ks. Infułatem Władysławem Gasidło, które odbyło się 18 maja 2014 roku.

Opublikowano: 2014-07-04

Gwardia szwajcarska – formalnie najstarsza formacja wojskowa na świecie – gościła dziś w Częstochowie. Gwardziści, którzy na co dzień pełnią funkcję straży przybocznej papieża, uczestniczyli w mszy świętej na Jasnej Górze, którą celebrował abp Wacław Depo. Później przybyli do naszego Muzeum.

Opublikowano: 2014-07-01

18 lipca w Muzeum Monet i Medali JP2 odbędzie się spotkanie z Biskupem Antonim Długoszem. Nasz gość w roku 1993 otrzymał święcenia biskupie z rąk Jana Pawła II.

Opublikowano: 2014-06-20

W minioną środę - 18 czerwca 2014 - w Muzeum odbyło się kolejne spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Naszym gościem był paulin O. Sebastian Matecki.

Opublikowano: 2014-06-18

Z okazji kolejnej rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II zapraszamy na

I Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów,

który odbędzie się w dniach 29-30.XI.2014 przy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Opublikowano: 2014-06-14

W sobotę 14 czerwca w naszym muzeum gościliśmy delagatów Piętnastej Jubileuszowej Pielgrzymki Pocztowców na Jasną Górę.

Opublikowano: 2014-06-12

Od 24 czerwca do 21 lipca na Zamku Królewskim w Warszawie będzie trwała wystawa kolekcji „Medalierzy polscy. Mój Jan Paweł II 2014”. Wystawa jest unikatowym wydarzeniem – ponad 70 najwybitniejszych polskich medalierów opowiada o swoich osobistych relacjach z osobą i dziełem Jana Pawła II poprzez stworzone specjalnie na tę okoliczność prace.

Na wystawie nie zabraknie również przedstawicieli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.