Opublikowano: 2011-11-25

I Konkurs Piosenki Wszelakiej w Częstochowie

W dniu dzisiejszym, na scenie naszego Muzeum, odbył się I Konkurs Piosenki Wszelakiej, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 12. Konkurs wygrała uczennica Szkoły Podstawowej nr 2, Paulina Żegota z piosenką Amy Winehouse „Mercy”.

Po zakończeniu konkursu, prezes firmy President Electronics Poland, pan Krzysztof Witkowski, zaprosił wszystkich obecnych do obejrzenia zbiorów muzeum.

Organizatorzy konkursu zapowiedzieli kontynuację imprezy w następnych latach.

Opublikowano: 2011-11-16

Medale annualne są cennymi eksponatami, upamiętniającymi rocznicę pontyfikatu papieża. W przypadku Jana Pawła II wykonanych zostało 26 medali tego typu. Są one wydawane w trzech wersjach kruszcowych: złocie, srebrze i brązie. W naszych zbiorach znajduje się większość medali annualnych Papieża Polaka. Nie posiadamy jednak wszystkich. Dlatego też zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy są w posiadaniu medali annualnych, w celu ich udostępnienia, lub odsprzedania. Poszukiwane przez nas roczniki można znaleźć w rozwinięciu artykułu.

Opublikowano: 2011-11-09

Promocja książki "Wiara czyni cuda"

W sobotę 5 listopada odbyło się w naszym muzeum spotkanie promujące książkę Joanny i Jacka Wronów "Wiara czyni cuda". Zaproszeni goście mogli wysłuchać fragmentów książki a także, dzięki obecności ojca Kamila Szustaka, dyrektora radia Jasna Góra, oddać hołd Janowi Pawłowi II poprzez pokłon dla relikwi z puklem włosów naszego papieża. W trakcie spotkania odbyło się również nocne zwiedzanie muzeum, a całość uświetnił występ zespołu "Rodzina Filipskich".

Opublikowano: 2011-10-25

Podopieczni Fundacji Pro Omnibus w naszym muzeum.

W dniu wczorajszym, mieliśmy przyjemność gościć w naszym muzeum podopiecznych Fundacji Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus z Ciechocinka. Po zwiedzeniu muzeum, młodzież z Fundacji zagrała mini koncert na naszej muzealnej scenie.

Opublikowano: 2011-10-19

Zapraszamy na Targi Tour Salon 2011 w Poznaniu od 19 do 22 października Hala 5 Sektor E miejsce 190

Opublikowano: 2011-09-30

Od 30 września w naszym zbiorze pojawiły się jednodolarówki z Republiki Palau związane z Janem Pawłem II i jego próbą zbliżenia różnych kultur i religii na świecie.

Opublikowano: 2011-09-29

Nowe eksponaty

Od dnia dzisiejszego możemy zobaczyć nowe eksponaty w dziale przebitki monet. Udało się nam zdobyć dwa kompletne zestawy 10 złotówek z 1932 roku w Cu, Pb, Au, Ag, Ag patynowanym, zarówno z IV jak i V wizyty Jana Pawła II w naszym kraju. Doszła również przebitka na 2 złotówce i 5 złotówce z 1932 roku z VIII wizyty z 2002 roku.

Opublikowano: 2011-09-29

28 września gościem specjalnym naszego muzeum był arcb. Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowa, wieloletni Sekretarz papieża Jana Pawła II. Towarzyszył mu bp. Marcjan Trofimiak z Łucka oraz księża wielu częstochowskich parafii. Wieczorne zwiedzanie dostarczyło wielu wzruszeń naszym zacnym gościom. Mamy zaproszenie do odwiedzenia Ukrainy na uroczystości 600 lecia diecezji lwowskiej. Arcybiskup stwierdził, że nasza kolekcja i sposób jej prezentacji jest wyjątkowy i zapada w pamięci na długo.

Czcigodny Gość otrzymał od nas jeden z 27 zestawów medali związanych z otwarciem muzeum. Obiecał podarować medal pielgrzymkowy z wizyty Ojca Świętego na Ukrainie z 2001 roku jak i zapowiedział swój kolejny przyjazd w celu szczegółowego zapoznania się ze zbiorami i genezą powstania kolekcji.

Opublikowano: 2011-09-14

Muzeum już otwarte – zapraszamy!

W dniu dzisiejszym Muzeum zostało uruchomione dla zwiedzających. Przypominamy o konieczności wcześniejszej rezerwacji biletów przy pomocy Panelu Rezerwacji on-line lub pod numerem telefonu 34 365 19 82.

Muzeum czynne jest od wtorku do soboty w trakcie dwóch sesji rozpoczynających się o godz. 12.00 i 14.00.

Bilet wstępu normalny – 14 zł; bilet wstępu ulgowy (dla młodzieży szkolnej i studentów) – 9 zł.

Na miejscu można zakupić pamiątkowe medale oraz katalogi monet. Wkrótce zostanie otwarta kawiarnia, w której przy kawie będzie można delektować się smakiem lodów oraz oryginalnych wadowickich kremówek.

Opublikowano: 2011-08-18

Zostań naszym fanem i wejdź do Muzeum za darmo

W ramach promocji zapraszamy Państwa do klikania na nasz profil na portalu Facebook. Pierwszych dziesięć osób, które będą naszymi gośćmi i jednocześnie wykażą się kliknięciem na znacznik „Lubię to”, będą mogły zwiedzić Muzeum za darmo.