Opublikowano: 2011-12-22

Świąteczny akcent w muzeum

W sobotę 17 grudnia gościliśmy w naszym Muzeum telewizję Orion, która nagrywała świąteczny teledysk grupy Nefre. Do udziału w teledysku zostali zaproszeni przyjaciele Muzeum. Po nagraniu, wszyscy wspólnie usiedli do wigilijnego stołu. Wideoklip będzie można obejrzeć w telewizji Orion oraz na stronie internetowej telewizji jak i naszego muzeum.

Opublikowano: 2011-12-16

W sobotę 10 grudnia, w ramach cyklicznych wieczorków kulturalnych, w naszym muzeum odbył się „Wieczór japoński”.  Licznie przybyli goście mieli okazję częściowo poznać historię i kulturę kraju kwitnącej wiśni. Zgromadzeni goście wysłuchali ciekawych prezentacji dotyczących prawa, historii i religii jak również życia codziennego tego jakże egzotycznego dla nas kraju.

Opublikowano: 2011-12-16

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie przygotowało dla Państwa małą niespodziankę. Z lewej strony pod głównym menu pojawiła się „nowość”. Jest nią elektroniczna wersja Katalogu dokumentującego wystawę monet i medali na Zamku Królewskim w Warszawie w 2006 roku (udostępniony katalog zawiera wyłącznie zdjęcia medali).

Opublikowano: 2011-12-06

Trwa adwent. Przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia oraz nowego – 2012 roku. W roku tym chcielibyśmy rozpocząć przygotowania do jubileuszu 100-lecia urodzin Jana Pawła II, których punktem kulminacyjnym będzie dzień 18 maja 2020 roku. Można spytać czy nie za wcześnie na takie przygotowania?

Opublikowano: 2011-11-25

I Konkurs Piosenki Wszelakiej w Częstochowie

W dniu dzisiejszym, na scenie naszego Muzeum, odbył się I Konkurs Piosenki Wszelakiej, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 12. Konkurs wygrała uczennica Szkoły Podstawowej nr 2, Paulina Żegota z piosenką Amy Winehouse „Mercy”.

Po zakończeniu konkursu, prezes firmy President Electronics Poland, pan Krzysztof Witkowski, zaprosił wszystkich obecnych do obejrzenia zbiorów muzeum.

Organizatorzy konkursu zapowiedzieli kontynuację imprezy w następnych latach.

Opublikowano: 2011-11-16

Medale annualne są cennymi eksponatami, upamiętniającymi rocznicę pontyfikatu papieża. W przypadku Jana Pawła II wykonanych zostało 26 medali tego typu. Są one wydawane w trzech wersjach kruszcowych: złocie, srebrze i brązie. W naszych zbiorach znajduje się większość medali annualnych Papieża Polaka. Nie posiadamy jednak wszystkich. Dlatego też zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy są w posiadaniu medali annualnych, w celu ich udostępnienia, lub odsprzedania. Poszukiwane przez nas roczniki można znaleźć w rozwinięciu artykułu.

Opublikowano: 2011-11-09

Promocja książki "Wiara czyni cuda"

W sobotę 5 listopada odbyło się w naszym muzeum spotkanie promujące książkę Joanny i Jacka Wronów "Wiara czyni cuda". Zaproszeni goście mogli wysłuchać fragmentów książki a także, dzięki obecności ojca Kamila Szustaka, dyrektora radia Jasna Góra, oddać hołd Janowi Pawłowi II poprzez pokłon dla relikwi z puklem włosów naszego papieża. W trakcie spotkania odbyło się również nocne zwiedzanie muzeum, a całość uświetnił występ zespołu "Rodzina Filipskich".

Opublikowano: 2011-10-25

Podopieczni Fundacji Pro Omnibus w naszym muzeum.

W dniu wczorajszym, mieliśmy przyjemność gościć w naszym muzeum podopiecznych Fundacji Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus z Ciechocinka. Po zwiedzeniu muzeum, młodzież z Fundacji zagrała mini koncert na naszej muzealnej scenie.

Opublikowano: 2011-10-19

Zapraszamy na Targi Tour Salon 2011 w Poznaniu od 19 do 22 października Hala 5 Sektor E miejsce 190

Opublikowano: 2011-09-30

Od 30 września w naszym zbiorze pojawiły się jednodolarówki z Republiki Palau związane z Janem Pawłem II i jego próbą zbliżenia różnych kultur i religii na świecie.