Opublikowano: 2011-12-27

W piątek, 23 grudnia pracownicy oraz przyjaciele muzeum zgromadzili się na uroczystej wieczerzy wigilijnej. Gościem honorowym był arcybiskup Stanisław Nowak, który pobłogosławił świąteczny opłatek. Przy okazji tego świątecznego spotkania, arcybiskup Nowak oraz podprzeor Jasnej Góry, O.Sebastian Matecki otrzymali z rąk pana Zbigniewa Gretka z Ceramiki Paradyż upominek w postaci wizerunku papieża Jana Pawła II. W czasie trwania Wigilii, odwiedził nas dyrektor Radia Jasna Góra, O. Kamil Szustak, który wszystkim zgromadzonym złożył świąteczne życzenia. Po części oficjalnej, odbyło się wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie zespołów młodzieżowych.

Opublikowano: 2011-12-22

W rozwinięciu poniższej wiadomości obejrzeć można teledysk grupy Nefre, który został nakręcony w naszym Muzeum. Zapraszamy do oglądania!

Opublikowano: 2011-12-22

Świąteczny akcent w muzeum

W sobotę 17 grudnia gościliśmy w naszym Muzeum telewizję Orion, która nagrywała świąteczny teledysk grupy Nefre. Do udziału w teledysku zostali zaproszeni przyjaciele Muzeum. Po nagraniu, wszyscy wspólnie usiedli do wigilijnego stołu. Wideoklip będzie można obejrzeć w telewizji Orion oraz na stronie internetowej telewizji jak i naszego muzeum.

Opublikowano: 2011-12-16

W sobotę 10 grudnia, w ramach cyklicznych wieczorków kulturalnych, w naszym muzeum odbył się „Wieczór japoński”.  Licznie przybyli goście mieli okazję częściowo poznać historię i kulturę kraju kwitnącej wiśni. Zgromadzeni goście wysłuchali ciekawych prezentacji dotyczących prawa, historii i religii jak również życia codziennego tego jakże egzotycznego dla nas kraju.

Opublikowano: 2011-12-16

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie przygotowało dla Państwa małą niespodziankę. Z lewej strony pod głównym menu pojawiła się „nowość”. Jest nią elektroniczna wersja Katalogu dokumentującego wystawę monet i medali na Zamku Królewskim w Warszawie w 2006 roku (udostępniony katalog zawiera wyłącznie zdjęcia medali).

Opublikowano: 2011-12-06

Trwa adwent. Przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia oraz nowego – 2012 roku. W roku tym chcielibyśmy rozpocząć przygotowania do jubileuszu 100-lecia urodzin Jana Pawła II, których punktem kulminacyjnym będzie dzień 18 maja 2020 roku. Można spytać czy nie za wcześnie na takie przygotowania?

Opublikowano: 2011-11-25

I Konkurs Piosenki Wszelakiej w Częstochowie

W dniu dzisiejszym, na scenie naszego Muzeum, odbył się I Konkurs Piosenki Wszelakiej, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 12. Konkurs wygrała uczennica Szkoły Podstawowej nr 2, Paulina Żegota z piosenką Amy Winehouse „Mercy”.

Po zakończeniu konkursu, prezes firmy President Electronics Poland, pan Krzysztof Witkowski, zaprosił wszystkich obecnych do obejrzenia zbiorów muzeum.

Organizatorzy konkursu zapowiedzieli kontynuację imprezy w następnych latach.

Opublikowano: 2011-11-16

Medale annualne są cennymi eksponatami, upamiętniającymi rocznicę pontyfikatu papieża. W przypadku Jana Pawła II wykonanych zostało 26 medali tego typu. Są one wydawane w trzech wersjach kruszcowych: złocie, srebrze i brązie. W naszych zbiorach znajduje się większość medali annualnych Papieża Polaka. Nie posiadamy jednak wszystkich. Dlatego też zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy są w posiadaniu medali annualnych, w celu ich udostępnienia, lub odsprzedania. Poszukiwane przez nas roczniki można znaleźć w rozwinięciu artykułu.

Opublikowano: 2011-11-09

Promocja książki "Wiara czyni cuda"

W sobotę 5 listopada odbyło się w naszym muzeum spotkanie promujące książkę Joanny i Jacka Wronów "Wiara czyni cuda". Zaproszeni goście mogli wysłuchać fragmentów książki a także, dzięki obecności ojca Kamila Szustaka, dyrektora radia Jasna Góra, oddać hołd Janowi Pawłowi II poprzez pokłon dla relikwi z puklem włosów naszego papieża. W trakcie spotkania odbyło się również nocne zwiedzanie muzeum, a całość uświetnił występ zespołu "Rodzina Filipskich".

Opublikowano: 2011-10-25

Podopieczni Fundacji Pro Omnibus w naszym muzeum.

W dniu wczorajszym, mieliśmy przyjemność gościć w naszym muzeum podopiecznych Fundacji Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus z Ciechocinka. Po zwiedzeniu muzeum, młodzież z Fundacji zagrała mini koncert na naszej muzealnej scenie.