Opublikowano: 2023-03-15

W Auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 14 marca br. odbył się wernisaż wystawy malarskiej Elżbiety Ginał „Kolorystyka obrazu a emocjonalność kobiety”. To życie inspiruje moją twórczość, a twórczość motywuje mnie do życia”- podkreślała artystka. Spotkanie prowadzone przez Krzysztofa Witkowskiego, dyrektora muzeum, miało niezwykły charakter.

Opublikowano: 2023-03-13

Koncert dorosłej grupy uczestników zajęć Studia Piosenki „Metro” w Częstochowie, został zaprezentowany na scenie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. 11 marca, wybrzmiało trzydzieści utworów przy akompaniamencie Michała Rorata.

Opublikowano: 2023-03-09

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyło się spotkanie, które przede wszystkim zgromadziło kobiety ze Stowarzyszenia „Częstochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku”. Repertuar dla publiczności został przygotowany przez aktorów związanych z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Na scenie muzealnej wystąpili: Iwona Chołuj, Waldemar Cudzik, Wojciech Królikowski.

Opublikowano: 2023-03-03

„Kolorystyka obrazu, a emocjonalność kobiety” - to tytuł wystawy malarskiej Elżbiety Ginał. Wernisaż odbędzie się 14 marca (wtorek) godz. 17.00 Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wstęp wolny!

Opublikowano: 2023-03-03

Nuncjusz Apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio kończąc swoją misję w naszym kraju, przekazał do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, kolekcję medali z wizerunkiem św. Jana Pawła II.

Opublikowano: 2023-03-01

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej „Yamaha” z Częstochowy, wystąpili na scenie auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Koncert, przede wszystkim miał na celu ukazać efekty wielomiesięcznej pracy. „Po to się uczymy żeby grać, nie ma lepszej szkoły, jak wyjście na scenę” - podkreślał dyrektor placówki, Bartosz Szaraniec.

Opublikowano: 2023-02-19

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, 18 lutego odbyło się spotkanie z dziennikarzem, publicystą, pisarzem, Witoldem Gadowskim. Okazją do spotkania było ukazanie się m.in. nowej publikacji dziennikarza „Tajemnica spowiedzi”.

Opublikowano: 2023-02-15

Po raz kolejny w Muzeum gościć będziemy Witolda Gadowskiego. Temat spotkania "Obrona wartości chrześcijańskich". Zapraszamy w sobotę - 18 lutego 2023 - godz. 16:00.

Opublikowano: 2023-02-14

Czas Jaguara - bitwa o Polskę” - to tytuł filmu, który został zaprezentowany 10 lutego br. w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Dokument opowiada o historii Stanisława Lisieckiego pseudonim „Jaguar”, żołnierza Armii Krajowej, ostatniego dowódcy oddziału partyzanckiego Konspiracyjnego Wojska Polskiego w regionie częstochowskim.

Opublikowano: 2023-02-13

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w ostatnich dniach odwiedziła ekipa z TVP Katowice. Efekt pracy zespołu można obejrzeć w programie Agape w TVP1.