Opublikowano: 2012-04-04

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY!

Alleluja, Alleluja!

Wesoły nam dziś dzień nastał, Chrystus bowiem zmartwychwstał. Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość. Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego życia.

Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

Opublikowano: 2012-03-30

Wieczór irlandzki

21 kwietnia o godz.19.00 serdecznie zapraszamy Państwa do naszego muzeum, na kolejne z cyklicznych spotkań kulturalnych, na Wieczór Irlandzki. W trakcie wieczoru nie zabraknie irlandzkiej muzyki, jak również innych irlandzkich akcentów, dodatkowo przewidujemy poczęstunek. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w naszym muzeum. Serdecznie zapraszymy.

Opublikowano: 2012-03-20

"Z Janem Pawłem II ku przyszłości" - 18 kwietnia zapraszamy Państwa na godz. 18.00 na II Dzień Papieski w naszym Muzeum. Naszym gościem honorowym będzie osobisty fotograf naszego Papieża, pan Arturo Mari. To będzie jego trzecia wizyta w naszym Muzeum, tym razem jednak wyjątkowa, ponieważ będzie mu towarzyszyć jego małżonka. Bezpłatne zaproszenia na to spotkanie są do odebrania w siedzibie Muzeum. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2012-03-20

W sobotę 24 marca o godz. 18.00 odbędzie się w naszym Muzeum integracyjna aukcja artystyczna „Bank serc”, organizowana przez Galerię Artysta oraz Stowarzyszenie YAVA. W aukcji można będzie wylicytować obrazy, rysunki, grafiki, zdjęcia, płyty CD, biżuterię artystyczną oraz inne przedmioty, stworzone przez znanych i lubianych artystów. Aukcję uświetni swoim muzycznym występem Jarosław Woszczyna. W czasie aukcji przewidziano również kiermasz wielkanocny z pisankami i ozdobami świątecznymi. Serdecznie zapraszamy.

Opublikowano: 2012-03-19

2 kwietnia, w siódmą rocznicę śmierci naszego Wielkiego Rodaka, zapraszamy Państwa do naszego Muzeum na specjalny wieczór wspomnieniowy „Częstochowa czyta Jana Pawła II”, podczas którego zaproszeni przez nas goście zaprezentują fragmenty twórczości Papieża Polaka. Usłyszymy m. in. podprzeora Jasnej Góry, ojca Sebastiana Mateckiego, jak również panią Renatę Zarębską, Olka Klepacza, Mariana Florka z częstochowskiego teatru, oraz wielu innych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19h30 a zakończy o 21h37. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2012-03-19

W niedzielę 18 marca, w naszym Muzeum odbył się pierwszy z zaplanowanych 99 Dni Papieskich. Gościem honorowym był Metropolita Lwowa, abp Mieczysław Mokrzycki, który w swoim wystąpieniu wspominał Ojca Świętego, Jana Pawła II. Arcybiskup Mokrzycki był sekretarzem Papieża Polaka przez 9 lat. Odniósł się on także bezpośrednio do naszego Muzeum, porównując człowieka do monety, której Bóg nadał awers ale to człowiek swoim życiem decyduje jaki będzie jej rewers.

Opublikowano: 2012-03-19

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Wieczorku Lwowskiego, który odbył się 17 marca w naszym Muzeum. Zdjęcia w rozwinięciu wiadomości.

Już dzisiaj zapraszamy również na kolejne, cykliczne wieczorki kulturalne. Wiadomości o terminach będą się ukazywały na naszej stronie. Zachęcamy również do zapisywania się na newsletter, wtedy otrzymają Państwo mailowo wszystkie informacje o wydarzeniach w naszym Muzeum.

Opublikowano: 2012-03-05

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejny cykliczny wieczór kulturalny. 17 marca o godz. 19 zapraszamy Państwa na WIECZÓR LWOWSKI. Atrakcją wieczoru będzie występ duetu "Ewan". Zespół działający na Śląsku wielokrotnie wystepował na koncertach promujących Ogólnopolski Festiwal Piosenki Lwowskiej i "Bałaku" Lwowskiego w Krakowie. Dodatkowo, przewidujemy poczęstunek lwowski. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w naszym muzeum. Serdecznie zapraszamy.

Opublikowano: 2012-02-24

W Muzeum organizowanych jest coraz więcej spotkań i imprez okolicznościowych. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby otrzymywać newsletter, w którym będziemy na bieżąco informować o najciekawszych wydarzeniach, zapraszamy do wypełnienia formularza. Formularz w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2012-02-24

Od początku istnienia nasze Muzeum identyfikowane jest z wydanym z okazji otwarcia medalem, który był już wielokrotnie opisywany, lecz wciąż pojawiają się pytania o jego genezę, autora i symbolikę.