Opublikowano: 2012-07-03

W ubiegłym tygodniu w Watykanie z rąk Benedykta XVI Abp Wacław Depo otrzymał paliusz, który jest częścią stroju liturgicznego noszonego przez metropolitów. W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele naszego Muzeum. Fragmenty spotkania z Arcybiskupem zostały uwiecznione na filmie, który można obejrzeć w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2012-07-03

We wtorek 3 lipca, Pani Nadra Rais - Drije, Ambadasor nadzwyczajny i pełnomocny Republiki Tunezji w Polsce spotkała się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II z młodzieżą biorącą udział w konkursie Wiedzy o Tunezji, organizowanym przez Zespól Szkół Ekonomicznych w Częstochowie.

Opublikowano: 2012-06-29

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się  dnia 18 lipca 2012 roku o godz. 18.00. Gościem honorowym wieczoru będzie Pan Eugeniusz Mróz, przyjaciel ze szkolnej ławy i podwórka, jeden z dwójki żyjących, która uczęszczała do wadowickiego Gimnazjum im. Marcina Wadowity z Karolem Wojtyłą, jednym z największych autorytetów współczesnego świata.

Wstęp wolny. Zaproszenia dostępne w siedzibie muzeum.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Opublikowano: 2012-06-26

W sobotę 23 czerwca nasze muzeum zwiedziło Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich.

Opublikowano: 2012-06-26

18 czerwca gościliśmy w muzeum Ordynariusza Ukraińskiej Diecezji Kijowsko - Żytomierskiej abp Piotra Malczuka.

Opublikowano: 2012-06-22

26 maja w muzeum przewodniczący Rady Miasta pan Zdzisław Wolski przekazał na ręce dyrektora muzeum Krzysztofa Witkowskiego replikę klucza do miasta Częstochowy, który wraz z tytułem Honorowego Obywatela Miasta otrzymał bł. Jan Paweł II.

Opublikowano: 2012-06-22

23 maja gościł w naszym muzeum Ordynariusz Diecezji Madang w Papui Nowej Gwinei abp. Stephen Reichert, wraz z ks. Marcinem Gładyszem jednym z polskich misjonarzy pracujących na Papui. Ogromnie cieszymy się, że wiadomość o istnieniu naszego muzeum dotarła już do najdalszych zakątków globu.

Opublikowano: 2012-06-21

W dniach 17-20 czerwca muzeum wzięło udział w targach wystawienniczych SacroExpo w Kielcach

Opublikowano: 2012-06-21

W czwartek 14 czerwca w naszym muzeum gościliśmy księdza polskiego pchodzenia pracującego wśród Polonii amerykańskiej ks.prałata Michaela R. Dyląga.

Opublikowano: 2012-06-19

W dniu wczorajszym w naszym muzeum odbyło sie czwarte spotkanie z cyklu "Z bł.Janem Pawłem II ku przyszłości", którego gościem honorowym był dyrektor radia Jasna Góra o.Kamil Szustak.

Wspomnienia o. Kamila dotyczące bł. Jana Pawła II dotyczyły pielgrzymek Papieża do Częstochowy i szczególnego umiłowania przez niego częstochowskiej Madonny. Tradycyjnie na koniec spotkania p. Krzysztof Witkowski zaprosił wszystkich na krótkie zwiedzanie, w czasie którego oglądający mieili sposobność obejrzenia nowych eksponatów w kolekcji muzeum.