Opublikowano: 2015-11-07

Zapis relacji z konferencji "Młodzi. Z Janem Pawłem II ku przyszłości"

Opublikowano: 2015-11-03

Zgodnie z naszą tradycją 18 listopada o godz. 18.00 zapraszamy Państwa na spotkanie z cyku "Z Janem Pawłem II ku przyszłości". Tym razem naszym i Państwa gościem będzie poeta, psycholog, znany i ceniony doradca metodyczny do spraw wychowania i profilaktyki - Jerzy Binkowski.

Opublikowano: 2015-10-30

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odwiedziła Elżbieta Ruman – dziennikarka, pisarka i teolog. Od 10 lat pracuje w Telewizji Polskiej, razem z aktorką Małgorzatą Kożuchowską, prowadzi cykl programów w redakcji katolickiej „My Wy Oni”. Ponad rok temu zrealizowała o Muzeum program, który został wyemitowany w programie telewizyjnym. Autorka zachwyciła się miejscem, pokazała kolekcję i twórcę miejsca w programie telewizyjnym.

Opublikowano: 2015-10-29

Na zakończenie trzydniowego "maratonu" promocji książek, gościliśmy Elżbietę Ruman, z najnowszą publikacją "Miasto marzeń". Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia. Szczegółowa relacja wkrótce.

Opublikowano: 2015-10-29

- Pierwsze spotkanie w Nowej Polsce, po wygranych wyborach! To faktycznie bardzo symboliczne spotkanie, bo w Częstochowie - rozpoczęła wieczór Dorota Kania, autorka bestsellerowych książek, 27 października w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Opublikowano: 2015-10-28

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy oddział TV Częstochowa oraz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II zorganizowały 26 października spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem, wybitnym publicystą, cenionym specjalistą od spraw Węgier i Bałkanów. Profesor Nowak, podczas spotkania, mówił o swojej najnowszej książki pt.: "Węgierska droga do zwycięstwa". Publikacja jest barwną i zarazem gruntownie udokumentowaną historią polityczną Węgier od 1989 r. do 2015r. W dwóch tomach ukazuje wiele spraw, całkowicie przemilczanych w polskich mediach i nieznanych mieszkańcom naszego kraju.

Opublikowano: 2015-10-28

Już dziś o godz. 18:00 spotkanie z Elżbietą Ruman.

Słuchaj zapowiedzi:

Opublikowano: 2015-10-28

Za nami kolejne arcyciekawe spotkanie. Tym razem Częstochowski Klub Gazety Polskiej zaprosił Panią Dorotę Kanię z promocją książki „Gry tajnych służb”. Autorka opowiedziała o swojej nowej publikacji. Nie obyło się bez odniesień do poprzedniego bestselleru „Resortowe dzieci”. Dziś galeria zdjęć z wydarzenia, a niebawem obszerna relacja ze spotkania.

Przy okazji zapraszamy na dzisiejsze spotkanie z Elżbietą Ruman – godz. 18:00

Opublikowano: 2015-10-27

W poniedziałek - 26 października - w Muzeum odbyła się promocja książki prof. Jerzego Roberta Nowaka pt. "Węgierska droga do zwycięstwa". Spotkanie zorganizował Częstochowski Klub Gazety Polskiej. W rozwinięciu wiadomości galeria zdjęć z wydarzenia. Szczegółowa relacja wkrótce na naszej stronie.

Dziś i jutro kolejne ciekawe spotkania. Prosimy śledzić naszą stronę i profil na Facebook'u.

Opublikowano: 2015-10-26

Elżbieta Ruman - dziennikarka, pisarka i teolog. Od 10 lat w Telewizji Polskiej. Razem z aktorką Małgorzatą Kożuchowską, prowadzi cykl programów red katolickiej „My Wy Oni”.