Opublikowano: 2015-11-25

15 grudnia o godz. 18:00 w Muzeum odbędzie się konferencja na temat "Śmieciowa" żywność - niebezpieczne związki. To druga z konferencji poświęconych niebezpieczeństwom czyhającym na nas (szczególnie na naszych najmłodszych) w XXI wieku.

Opublikowano: 2015-11-25

Po raz piąty w auli Muzeum odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Wszelakiej. Organizatorem był Pan Tomasz Kiepura ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Częstochowie.

Opublikowano: 2015-11-23

W uzupełnieniu poprzedniej wiadomości zamieszczamy galerię zdjęć z II Międzynarodowego Zlotu Kolekcjonerów. Zapraszmy do zapoznania się.
foto: Mariusz Pośpiech

Opublikowano: 2015-11-22

Drugi Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, zorganizowany przez: Mennicę Papieską, Antykwarnie „Niezależna”, Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Częstochowie i Polski Związek Filatelistów - okręg częstochowski miał miejsce 21 listopada 2015 r. w hali firmy PRESIDENT. Oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor PRESIDENT i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II Krzysztof Witkowski.

Opublikowano: 2015-11-21

W środę - 18 listopada 2015 - już po raz 45 odbyło się spotkanie z cyklu: „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Tym razem gościem wieczoru był Jerzy Binkowski, poeta, reżyser teatralny, psycholog, na stałe zamieszkały w Białymstoku.

Opublikowano: 2015-11-19

Częstochowa Duchowa Stolica Narodu przez 4 miesiące pełniła także rolę faktycznej Stolicy Państwa Polskiego - od października 1944 do stycznia 1945 roku. Władze Polski podziemnej kierowały spod Jasnej Góry walką Polaków o wolną i sprawiedliwą Ojczyznę. Ta piękna karta historii naszego miasta warta jest popularyzacji, bo wciąż zbyt mało znana.

Opublikowano: 2015-11-19

Za nami 45 spotkanie "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", którego gościem był Jerzy Binkowski. Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia. Szczegółowa relacja wkrótce.

Opublikowano: 2015-11-17

Zapraszamy do galerii zdjęć z projekcji filmu pt. "Ostatnia wojenna stolica", która miała miejsce 16 listopada w sali konferencyjnej Muzeum. Szczegółowa relacja z wydarzenia wkrótce na naszej stronie.

Opublikowano: 2015-11-16

"Z Janem Pawłem II ku przyszłości"

Opublikowano: 2015-11-10

„Młodzi. Z Janem Pawłem II ku przyszłości” - konferencja naukowa pod takim tytułem zorganizowana została przez Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II i Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie 7 listopada br. w auli Muzeum.

Gośćmi konferencji byli: Maria Tyczyńska ze „Środowiska” bp. Karola Wojtyły, które od młodości aż do śmierci Papieża Jana Pawła II pozostawało z Nim wbliskim kontakcie; prof. Alina Rynio z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Bernard Adamowicz - kolekcjoner, znawca medalierstwa papieskiego.