Opublikowano: 2012-02-16

Na naszym kanale w serwisie Youtube można zobaczyć najnowszy film, w którym Arturo Mari opowiada o pierwszym spotkaniu z ideą powstania Muzeum oraz o odczuciach i emocjach jakie wywołuje obcowanie z naszą kolekcją.

Opublikowano: 2012-02-15

Ubiegły tydzień obfitował w serię niezwykle ciekawych wydarzeń, które pozostaną na długo w naszej pamięci. W poniedziałek – 6 lutego – w Muzeum odbył się kolejny wieczorek kulturalny zatytułowany „Kulinarny świat błogosławionego Jana Pawła II”. Specjalnymi gośćmi spotkania byli papieski kucharz Maurizio Carosi oraz Arturo Mari, dla którego była to kolejna wizyta w Częstochowie.

Opublikowano: 2012-02-14

W piątek 27 stycznia, w ramach cyklicznych wieczorków kulturalnych, odbył się w muzeum "Wieczór cygański". Przybyli goście mieli okazję nieco bliżej poznać kulturę cygańską nie tylko poprzez opowieści, ale również poprzez taniec i śpiew, niejako symbole cygańskich tradycji.

Opublikowano: 2012-02-02

Począwszy od 18 marca 2012 roku, każdego 18-tego dnia miesiąca, niezależnie od dnia tygodnia, w naszym Muzeum organizowane będą Dni Papieskie. W trakcie cyklicznych spotkań wspominane będzie twórczość, pielgrzymki i święte życie Papieża Jana Pawła II.

Opublikowano: 2012-01-31

W poniedziałek, 6 lutego, zapraszamy Państwa na specjalny wieczorek kulturalny "Kulinarny świat bł. Jana Pawła II". Gośćmi specjalnymi będą: Arturo Mari - osobisty fotograf naszego Papieża, oraz Maurizio Carosi - papieski kucharz. W trakcie wieczorku, będzie można skosztować włoskiej kuchni, oraz papieskich kremówek. Przewidujemy również inne, równie ciekawe atrakcje. Wstęp 50 zł. Bilety do nabycia w siedzibie naszego muzeum. Możliwa jest również rezerwacja telefoniczna pod numerem 34/370.95.83 w godz. 8-16. Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano: 2012-01-26

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum do udziału w konkursie plastycznym, poświęconym osobie bł. Jana Pawła II. Zapraszamy również nauczycieli wszystkich szkół do udziału w konkursie na scenariusz lekcji muzealnej. Prace można nadsyłać na adres naszego muzeum do 31 marca 2012. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminach konkursów, które wraz z niezbędnymi formularzami, dostępne są w zakładce "Działalność edukacyjna - załączniki".

Wkrótce, zostanie również ogłoszony konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

Opublikowano: 2012-01-20

Korwin Mikke gościem muzeum

W dniu dzisiejszym gościem specjalnym naszego Muzeum był czołowy przedstwiciel polskiego nurtu konserwatywno-liberalnego Janusz Korwin Mikke. Podczas krótkiej wizyty zapoznał się z naszymi zbiorami, które zrobiły na nim świetne wrażenie.

Opublikowano: 2011-12-31

Nowy Rok 2012!

Bożego błogosławieństwa i wszelkiej polmyślności w 2012 roku życzy Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie!

Opublikowano: 2011-12-27

W piątek, 23 grudnia pracownicy oraz przyjaciele muzeum zgromadzili się na uroczystej wieczerzy wigilijnej. Gościem honorowym był arcybiskup Stanisław Nowak, który pobłogosławił świąteczny opłatek. Przy okazji tego świątecznego spotkania, arcybiskup Nowak oraz podprzeor Jasnej Góry, O.Sebastian Matecki otrzymali z rąk pana Zbigniewa Gretka z Ceramiki Paradyż upominek w postaci wizerunku papieża Jana Pawła II. W czasie trwania Wigilii, odwiedził nas dyrektor Radia Jasna Góra, O. Kamil Szustak, który wszystkim zgromadzonym złożył świąteczne życzenia. Po części oficjalnej, odbyło się wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie zespołów młodzieżowych.

Opublikowano: 2011-12-22

W rozwinięciu poniższej wiadomości obejrzeć można teledysk grupy Nefre, który został nakręcony w naszym Muzeum. Zapraszamy do oglądania!

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET