Opublikowano: 2012-06-19

W dniu wczorajszym w naszym muzeum odbyło sie czwarte spotkanie z cyklu "Z bł.Janem Pawłem II ku przyszłości", którego gościem honorowym był dyrektor radia Jasna Góra o.Kamil Szustak.

Wspomnienia o. Kamila dotyczące bł. Jana Pawła II dotyczyły pielgrzymek Papieża do Częstochowy i szczególnego umiłowania przez niego częstochowskiej Madonny. Tradycyjnie na koniec spotkania p. Krzysztof Witkowski zaprosił wszystkich na krótkie zwiedzanie, w czasie którego oglądający mieili sposobność obejrzenia nowych eksponatów w kolekcji muzeum.

Opublikowano: 2012-06-19

Turniej Piłkarzyków President Cup rozstrzygnięty.

Polska - zwycięzcą turnieju!

Opublikowano: 2012-06-05

18 czerwca 2012 roku o godz. 18:00 zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie w Muzeum z cyklu "Z bł. Janem Pawłem II ku przyszłosci". Tym razem, naszym gościem specjalnym będzie o. Kamil Szustak - dyrektor Radio Jasna Góra.

Wstęp wolny. Zaproszenia dostępne w siedzibie naszego Muzeum.

Serdecznie zapraszamy.

Opublikowano: 2012-05-22

Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotoreportażu z III Dnia Papieskiego "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", który odbył się 18 maja w naszym Muzeum. Licznie przybyli goście mieli okazję wysłuchać wspomnień ks. arcybiskupa seniora Stanisława Nowaka, oraz wysłuchać występu uczniów szkoły muzycznej Suzuki. Oprócz muzyki, był także taniec w wykonaniu uczniów szkoły tańca Zorba. Po krótkim zwiedzaniu Muzeum, na które zaprosił obecnych dyrektor, pan Krzysztof Witkowski, zaprezentowano film o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Częstochowy.

Opublikowano: 2012-05-19

18 czerwca o godz. 15.00 w naszym muzeum zostanie zorganizowany Turniej Piłkarzyków President Cup dla dziewcząt i chłopców w wieku 12-16 lat. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału. Na zgłoszenia dwuosobowych drużyn czekamy do 11 czerwca.

Opublikowano: 2012-05-18

Dzisiejsze wieczór w ramach cyklicznych spotkań "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" będzie można śledzić na żywo w Internecie. Więcej informacji o godzinie 18.00 na naszej tablicy na portalu Facebook.

Zapraszamy!

Opublikowano: 2012-05-18

W dniu dzisiejszym, w naszym Muzeum odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o bł. Janie Pawle II, organizowany przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borownie. Do konkursu przystąpiło 13 drużyn ze szkół gimnazjalnych z powiatu częstochowskiego.  Konkurs składał się z trzech etapów: etap I indywidualny, gdzie każdy z uczniów rozwiązywał test indywidualnie; II etap to test rozwiązywany grupowo. Do trzeciego etapu weszło sześć drużyn.

Opublikowano: 2012-05-14

W niedzielę 13 maja Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo ich Rodzin i Przyjaciół Prometeus wspólnie z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej zorganizowali w naszym Muzeum wyjątkowy koncert.

Opublikowano: 2012-05-14

18 maja, podczas III Dnia Papieskiego w naszym Muzeum, po spotkaniu z arcybiskupem seniorem Stanisławem Nowakiem,  zostanie wyświetlony film dokumentalny pt. „I Pielgrzymka Jana Pawła II do Częstochowy”, który przedstawia pobyt Ojca Świętego w Częstochowie w czerwcu 1979r.

Opublikowano: 2012-05-07

18 maja zapraszamy Państwa na kolejny Dzień Papieski z cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Tym razem, naszym gościem specjalnym będzie ksiądz arcybiskup senior Stanisław Nowak. Wieczór uświetni występ uczniów szkoły muzycznej Suzuki z Częstochowy.

Wstęp wolny. Zaproszenia dostępne w siedzibie naszego Muzeum. Serdecznie zapraszamy.