Opublikowano: 2012-07-12

Zdarza się, że nasze Muzeum otwarte jest o nietypowej porze. Wczoraj tuż przed północą naszymi gośćmi byli pan Paolo Poli wraz z małżonką. Pan Paolo jest włoskim rzeźbiarzem, z którym dyrekcja Muzeum prowadzi rozmowy w sprawie stworzenia figury Jana Pawła II, która będzie ozdobą naszego budynku. Jakie będą efekty rozmów przekonamy się niebawem.

Opublikowano: 2012-07-03

W ubiegłym tygodniu w Watykanie z rąk Benedykta XVI Abp Wacław Depo otrzymał paliusz, który jest częścią stroju liturgicznego noszonego przez metropolitów. W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele naszego Muzeum. Fragmenty spotkania z Arcybiskupem zostały uwiecznione na filmie, który można obejrzeć w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2012-07-03

We wtorek 3 lipca, Pani Nadra Rais - Drije, Ambadasor nadzwyczajny i pełnomocny Republiki Tunezji w Polsce spotkała się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II z młodzieżą biorącą udział w konkursie Wiedzy o Tunezji, organizowanym przez Zespól Szkół Ekonomicznych w Częstochowie.

Opublikowano: 2012-06-29

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości", które odbędzie się  dnia 18 lipca 2012 roku o godz. 18.00. Gościem honorowym wieczoru będzie Pan Eugeniusz Mróz, przyjaciel ze szkolnej ławy i podwórka, jeden z dwójki żyjących, która uczęszczała do wadowickiego Gimnazjum im. Marcina Wadowity z Karolem Wojtyłą, jednym z największych autorytetów współczesnego świata.

Wstęp wolny. Zaproszenia dostępne w siedzibie muzeum.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Opublikowano: 2012-06-26

W sobotę 23 czerwca nasze muzeum zwiedziło Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich.

Opublikowano: 2012-06-26

18 czerwca gościliśmy w muzeum Ordynariusza Ukraińskiej Diecezji Kijowsko - Żytomierskiej abp Piotra Malczuka.

Opublikowano: 2012-06-22

26 maja w muzeum przewodniczący Rady Miasta pan Zdzisław Wolski przekazał na ręce dyrektora muzeum Krzysztofa Witkowskiego replikę klucza do miasta Częstochowy, który wraz z tytułem Honorowego Obywatela Miasta otrzymał bł. Jan Paweł II.

 

Opublikowano: 2012-06-22

23 maja gościł w naszym muzeum Ordynariusz Diecezji Madang w Papui Nowej Gwinei abp. Stephen Reichert, wraz z ks. Marcinem Gładyszem jednym z polskich misjonarzy pracujących na Papui. Ogromnie cieszymy się, że wiadomość o istnieniu naszego muzeum dotarła już do najdalszych zakątków globu.

Opublikowano: 2012-06-21

W dniach 17-20 czerwca muzeum wzięło udział w targach wystawienniczych SacroExpo w Kielcach

Opublikowano: 2012-06-21

W czwartek 14 czerwca w naszym muzeum gościliśmy księdza polskiego pchodzenia pracującego wśród Polonii amerykańskiej ks.prałata Michaela R. Dyląga.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET