Opublikowano: 2012-09-04

Dnia 18 września Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości" .Gościem spotkania będzie ks. prof. Jan Maciej Dyduch.

Opublikowano: 2012-08-28

W najbliższą sobotę 01.09.2012 o godz.18.00 serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z ks.Romanem Szpakowskim prezesem Stowarzyszenia Wydawnictw Katolickich.

Opublikowano: 2012-08-28

Zapraszamy Państwa serdecznie do obejrzenia fotoreportażu z soboty 25 sierpnia. Nasze muzeum znalazło się na trasie XXVII Częstochowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Uczestnicy rajdu zwiedzili muzeum a następnie po krótkiej przerwie wzięli udział w dwóch testach sprawnościowych.

Opublikowano: 2012-08-23

"Muzeum na trasie" XXVII Częstochowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

W najbliższą sobotę 25 sierpnia w ramach XXVII Częstochowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych w godzinach od 11.30 do 13.00 Muzeum będzie gościć uczestników rajdu. Podczas zwiedzania muzeum przez uczestników, wszyscy zainteresowani będą mieli okazje podziwiać te jakże niesamowite, zabytkowe samochody. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji i nie tylko..

Opublikowano: 2012-08-14

Podobnie jak i rok temu w pielgrzymce na Jasną Górę przybyli żołnierze sił NATO. Przyjęli oni również zaproszenie do odwiedzenia naszego Muzeum. Z fotorelacją ze spotkania można zapoznać się w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Opublikowano: 2012-08-13

Minął rok od momentu przecięcia przez Kardynała Stanisława Dziwisza wstęgi i uroczystego otwarcia Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Rocznice sprzyjają podsumowaniom i refleksjom. W rozwinięciu niniejszej wiadomości można zapoznać się z listem Dyrektora Muzeum do Jego Eminencji oraz odpowiedzią jaką nas zaszczycił.

Opublikowano: 2012-08-13

11 sierpnia obchodziliśmy pierwszą rocznicę otwarcia naszego Muzeum. Z tej okazji nasze zbiory powiększyły się o wyjątkowy eksponat - reprint pelplińskiego egzemplarza Biblii Gutenberga.

Opublikowano: 2012-08-10

W kwietniu w naszym Muzeum odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie”- Jan Paweł II i dzieci.  Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy prawie dwa i pół tysiąca prac nadesłanych z całej Polski, które obecnie są wyeksponowane w hali obok Muzeum.

Dnia 17 sierpnia 2012 w godz. od 12:00 do 16:00 zapraszamy na bezpłatne obejrzenie wystawy pokonkursowej.

Opublikowano: 2012-07-26

Zgodnie z zapowiedziami prezentujemy obszerną relację z ubiegłotygodniowego spotkania z Panem Eugeniuszem Mrozem. Spotkanie odbyło się w ramach Dni Papieskich ''Z Janem Pawłem II ku przyszłości''.

Relacja znajduje się w rozwinięciu niniejszej wiadomości, na naszym profilu na Facebooku oraz na naszym kanale w serwisie YouTube.

Zapraszamy do oglądania.

Opublikowano: 2012-07-19

Wciąż jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wczorajszego spotkania z Panem Eugeniuszem Mrozem, przyjacielem Karola Wojtyły ze szkolnej ławy. Pan Eugeniusz sam siebie określa wadowickim pniokiem. Pniokiem czyli pozostałością po grupie przyjaciół z Wadowic, z której pozostał tylko on i Pan Stanisław Jura.