Opublikowano: 2023-03-21

Wiceprezes Poczty Polskiej z wizytą w Muzeum

„Jestem zaskoczony tymi wszystkimi medalami, pamiątkami. Wewnętrznie jestem ubogacony i przypominam sobie pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, kiedy Papież był z nami tu, na ziemi" – powiedział wiceprezes Poczty Polskie, Wiesław Włodek. Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odwiedził 17 marca br.

„Jest to dla mnie ważna wizyta, bo przypomniała o takich zdarzeniach, które wydawało się, że są już zatarte i zapomniane. To, co zobaczyłem, przypomniało mi też, w jaki sposób świat upamiętniał i upamiętnia świętego Jana Pawła II. My, Polacy, doskonale o tym wiemy, pomimo tego, co nam się próbuje przez niektóre media wmawiać. Nasze świadectwo dziś jest bardzo ważne!" - dodał.

Odsłuchaj:

Poczta Polska w swoich zbiorach ma kilkadziesiąt wydań okolicznościowy znaczków, kart pocztowych z wizerunkiem Jana Pawła II. Wkrótce wprowadzi do obiegu znaczki pocztowe przedstawiające tajemnice Różańca świętego. Okazją jest 20. rocznica wydarzenia - ogłoszenia przez papieża Jana Pawła II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae tajemnic światła, które zostały dołączone do modlitwy różańcowej. Prezentację tego wydania, przygotowanego przez Pocztę Polską, zaplanowano na Jasnej Górze 1 października 2023 r.

Wiceprezes Poczty Polskiej, Wiesław Włodek, odwiedził muzeum na zaproszenie dyrektora placówki, Krzysztofa Witkowskiego.

ap/MMJP2