10 czerwca o godz. 17:00 odbył się w naszym muzeum wernisaż wystawy "Odblask Tajemnicy". Wystawa jest odpowiedzią współczesnych, polskich malarzy na list Jana Pawła II z 1999 roku do artystów, "... w którym z ubolewaniem zauważa, że drogi wiary i sztuki współczesnej rozeszły się i apeluje do ludzi sztuki, by powrócili do źródła inspiracji, jakie stanowić może Sacrum".

 

 

Wielki Kanclerz Orderu Św. Stanisława Pan Stefan Kukowski zaprosił dwunastu malarzy do tego wyjątkowe projektu. W ten sposób powstało pięćdziesiąt prac o różnorodnej stylistyce, technice i wyrazie. W swych obrazach artyści nawiązują do wątków Starego i Nowego Testamentu, żywotów świętych czy historii Kościoła.

 

 

Wystawa ma też być odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się we współczesnej sztuce prowokacje i profanacje.

 

 

Wystawę będzie można podziwiać nie tylko w Polsce ale również za granicą.

 

 

W części artystycznej wystąpiła Pani Lucyna Ordon-Klimczak, mezzosopran, artystka Opery Krakowskiej ze swoim mężem, Grzegorzem Klimczakiem, tenorem, organistą, pianistą i kompozytorem, absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie.

 

 

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET