Zgodnie z zapowiedziami, w dniach 16-17 października 2021r. odbył się VIII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. W imprezie udział wzięło 23 kolekcjonerów-wystawców, których stoiska odwiedziło wiele osób, w tym – co cieszy – spora grupa młodzieży. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął JE abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, które jest głównym organizatorem zlotów, i tym razem przygotowało szereg atrakcji – zarówno dla kolekcjonerów, jak i osób odwiedzających, m.in. okolicznościowe znaczki i karty pocztowe, opatrywane pamiątkowymi stemplami przez Pocztę Polską. Oczywiście, nie zabrakło tradycyjnego „medalu zlotowego”, którego autorką jest wybitna medalierka – Pani Ewa Olszewska-Borys.

Nie zapomniano także o 43. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W sobotę, 16.10.2021 r., punktualnie o godz. 18:43 rozpoczął się koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II, w którym wystąpili: zespół Impast oraz duet Michał Rorat (fortepian) i Sebastian Janik (saksofon).

Poniżej prezentujemy kilka fotografii z VIII Zlotu i do zobaczenia za rok!