Zgodnie z zapowiedziami, w dniach 16-17 października 2021r. odbył się VIII Międzynarodowy Zlot Kolekcjonerów. W imprezie udział wzięło 23 kolekcjonerów-wystawców, których stoiska odwiedziło wiele osób, w tym – co cieszy – spora grupa młodzieży. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął JE abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, które jest głównym organizatorem zlotów, i tym razem przygotowało szereg atrakcji – zarówno dla kolekcjonerów, jak i osób odwiedzających, m.in. okolicznościowe znaczki i karty pocztowe, opatrywane pamiątkowymi stemplami przez Pocztę Polską. Oczywiście, nie zabrakło tradycyjnego „medalu zlotowego”, którego autorką jest wybitna medalierka – Pani Ewa Olszewska-Borys.

 


Nie zapomniano także o 43. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W sobotę, 16.10.2021 r., punktualnie o godz. 18:43 rozpoczął się koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II, w którym wystąpili: zespół Impast oraz duet Michał Rorat (fortepian) i Sebastian Janik (saksofon).

 

 

Poniżej prezentujemy kilka fotografii z VIII Zlotu i do zobaczenia za rok!

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

       

 

 

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET