Opublikowano: 2022-11-21

VIII Przegląd Filmów Dokumentalnych za nami

Przeglądu Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych za nami. Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie już po raz ósmy zorganizowało przegląd, który odbywał się w auli muzealnej od 18 do 20 listopada br. Przez trzy dni w auli muzealnej widzowie mogli zobaczyć dziesięć projekcji filmowych.W programie znalazły się między innymi takie tytuły, jak: „Poznańska Piątka”, „Kto ratuje jedno życie” „Krzyż Włoszczowa 1984”, „Książę Metropolita. Rzecz o Kardynale Sapieże", czy „Ambasador trędowatych”.W pierwszym dniu przeglądu, dodatkowo przygotowany została specjalny przedpołudniowy pokaz dla młodzieży. Dotarli uczniowie siedmiu częstochowskich szkół wraz z nauczycielami.

Pierwszy dzień przeglądu, seans dla młodzieży:

Przegląd Filmów dokumentalnych, jak podkreślali organizatorzy: wiceprezes Zarządu Głównego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Anna Dąbrowska i dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, Krzysztof Witkowski – to przypomnienie największych Polaków i najważniejszych spraw w kontekście Ojczyzna – Kościół. Warto przenosić, to wszystko co wiemy o naszej przeszłości na kolejne pokolenia. Podczas projekcji filmowych była okazja, by spotkać się z reżyserami prezentowanych dokumentów.

Przegląd Filmów Dokumentalnych honorowym patronatem objął, metropolita częstochowski, abp Wacława Depo.

ap/ MMJP2