Opublikowano: 2023-03-15

Uroczyste otwarcie wystawy malarskiej

W Auli Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 14 marca br. odbył się wernisaż wystawy malarskiej Elżbiety Ginał „Kolorystyka obrazu a emocjonalność kobiety".
„To życie inspiruje moją twórczość, a twórczość motywuje mnie do życia"- podkreślała artystka. Spotkanie prowadzone przez Krzysztofa Witkowskiego, dyrektora muzeum, miało niezwykły charakter. Rozpoczęło się od przywitania gości, ale i od ciekawej interpretacji obrazów. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. członkowie Stowarzyszenia Plastyków im. J. Dudy-Gracza w Częstochowie, rodzina, przyjaciele artystki i muzeum.
Spotkanie ubogacił koncert fortepianowy w wykonaniu Michała Rorata.

Odsłuchaj:

Wystawa zawiera zestaw prac malarskich dyplomu magisterskiego, składających się z trzynastu kompozycji wykonanych w technice olejnej na płótnach o zróżnicowanych formatach. Inspiracją do działania twórczego autorki stała się postać kobiety, gdzie w każdej z nich odnaleźć można indywidualną historię. Jak podkreślała Elżbieta Ginał „Każdy przychodząc do muzeum, oglądając prace będzie mógł osobiście „malować" własną interpretacje. Cieszy mnie to, że moje prace żyją, również poprzez taką wystawę i w takim miejscu, gdzie czuje się obecność świętego Jana Pawła II.
Wystawę „Kolorystyka obrazu a emocjonalność kobiety" można oglądać do 15 kwietnia 2023 r.

 

ap/MMJP2

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET