Opublikowano: 2018-09-28

"Testament Marszałka" - wykład prof. Wiesława Jana Wysockiego

4 października o godz. 17:00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II gościć będziemy prof. Wiesława Jana Wysockiego. W wykładzie pt. "Testament Marszałka" Profesor opowie o myśli politycznej Józefa Piłsudskiego i jego roli w odbudowie powstającej z upadku Polski.

 

Bez względu na ocenę działalności politycznej Marszałka nie możemy nie doceniać jego znaczenia w walce o wyzwolenie Ojczyzny. Piłsudski powiedział kiedyś: "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach, to klęska". Poznajmy bliżej poglądy i dokonania tego znamienitego polityka i męża stanu, który stał się niemalże ikoną Polski Niepodległej.

 

Po wykładzie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie. Spotkanie poprowadzi Bartosz Kapuściak, pracownik Oddziału IPN w Katowicach.

 

Prof. Wiesław Jan Wysocki - historyk, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel i wykładowca. Specjalizuje się w biografistyce najnowszej, historii najnowszej Polski, historii powszechnej w czasach nowożytnych, historii wojskowości. Jest wiceprezesem Towarzystwa im. Stanisława ze Skarbimierza oraz członkiem zarządu Towarzystwa Miłośników Historii.

 

Organizatorzy spotkania: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Częstochowie, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET