Opublikowano: 2022-12-13

Święty Jan Paweł II - przewodnik w drodze do Wolności

Święty Jan Paweł II, zawsze dla mnie był symbolem szlaku człowieka do Boga, przewodnikiem w drodze do zbawienia, ale był także moim przewodnikiem w drodze do wolności - mówi prof. Wojciech Polak, historyk, nauczyciel akademicki. Podczas wizyty w Muzeum podkreślał, że musimy wciąż młodym tłumaczyć, że my wszyscy jesteśmy z Niego. To, że możemy żyć w wolnej Polsce, że możemy swobodnie rozmawiać, podróżować po całym świecie, to zawdzięczamy także papieżowi.

Odsłuchaj:

- Opozycja i Solidarność zaczynała się od Jana Pawła II, od jego inspiracji i nauczania. To jest oczywiste, to jest historia, z którą powinniśmy mieć łączność i musimy pamiętać o nauczania papieża  - podkreślał podczas wizyty prof. W. Polak.