Opublikowano: 2023-06-21

Światło w czarno- białych obrazach

„Przenikanie Światła" - to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wernisaż odbył się 19 czerwca z udziałem autorki prac, Jolanty Małek, dyrektora muzeum, Krzysztofa Witkowskiego, rodziny i przyjaciół m.in. z Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy – Gracza. Wieczór wernisażowy uświetnił muzyczny recital fortepianowy Bartosza Wasilenko. Artystka wykonała prace inspirowane podróżami, jak powiedziała - „Najpierw podróże, potem fotografie, a później obrazy namalowane na podstawie zatrzymanych kadrów. Zafascynowana jestem fotografią czarno - białą i często wykorzystuje ją swoich pracach" – podkreśliła Jolanta Małek.


Na wystawie zobaczymy bogatą kolekcję obrazów m.in. z podróżny do Szwajcarii, Chorwacji, Budapesztu, Włoch. Artystka realizuje swoje pasje malarskie stosując różne techniki takie jak: akryl, olej, pastel i cienkopis. Prace, które po raz pierwszy są publicznie prezentowane, można oglądać w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przez cały lipiec.     ap/ MMJP2

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET