Zapoznaj się

2618.JPG

Menu

Katalog medali

159.jpg

Patronat Muzeum

638.png

Zaprzyjaźnieni:

Szybki kontakt

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II
w Częstochowie

ul. Jagiellońska 67/71
42-200 Częstochowa

tel. 34 365 19 82
e-mail: muzeum@jp2muzeum.pl

Wyszukiwarka

Wycieczka wirtualna

Aktualności

96.jpg

Startujemy 14 września

Opublikowano: 2011-08-18

Znamy już oficjalną datę pełnego rozpoczęcia działalności Muzeum. Pierwszych zwiedzających zapraszamy w środę – 14 września. Prosimy pamiętać o konieczności rezerwacji za pośrednictwem panelu rezerwacji on-line.

93.png

Katalog monet – próbka on-line

Opublikowano: 2011-08-17

Praktycznie od początku powstawania kolekcji naszego Muzeum, wszystkie eksponaty były dokładnie fotografowane i opisywane. W naturalny sposób powstawał więc katalog, który w efekcie przyjął formę drukowaną.

81.JPG

Niecodzienni goście w Muzeum

Opublikowano: 2011-08-14

Jeżeli ktoś przejeżdżał dziś w okolicach południa ul. Jagiellońską, bez wątpienia zwrócił uwagę na samochody Żandarmerii Wojskowej, stojące na skrzyżowaniach w okolicach firmy President. Chwilę później w eskorcie policji na parking naszego Muzeum wjechał autokar z niecodziennymi gośćmi. Byli to wysocy rangą żołnierze sił NATO z Bundeswehry i Wojska Polskiego. Przybyli oni do Częstochowy w ramach Dwudziestej Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymce Wojskowej.

68.png

Dla zwiedzających Muzeum zostanie udostępnione we wrześniu

Opublikowano: 2011-08-12

Pomimo informacji w prasie i bardzo dużego zainteresowania Muzeum nie jest jeszcze czynne dla zwiedzających. Prosimy czekać na oficjalne informacje na naszej stronie dotyczącą daty pełnego rozpoczęcia działalności. Najprawdopodobniej nastąpi to po 10 września. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów.

68.png

Medal z okazji otwarcia Muzeum

Opublikowano: 2011-08-11

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezentujemy dziś awers i rewers medalu upamiętniającego otwarcie Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie.

63.JPG

Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie oficjalnie otwarte!

Opublikowano: 2011-08-11

W dniu dzisiejszym podczas uroczystego otwarcia, działalność rozpoczęło Muzeum monet i medali Jana Pawła II. Ponad 5,5 tysiąca eksponatów zostało wystawione w nowej części budynku firmy President Electronics Poland przy ulicy Jagiellońskiej 67/71.

Przygotowania do otwarcia Muzeum

Opublikowano: 2011-08-09

Trwają ostatnie prace związane z otwarciem Muzeum. Do inauguracji pozostały już tylko godziny. Przypomnijmy – uroczyste otwarcie nastąpi 11 sierpnia o godzinie 11.00. Wśród zaproszonych gości znajdują się między innymi: Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, fotograf papieski Arturo Mari, Biskup Stanisław Nowak, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

 

Uroczystość będzie miała charakter zamknięty. Wstęp wyłącznie dla osób zaproszonych oraz akredytowanych dziennikarzy. Pozostałe osoby zapraszamy w miesiącu wrześniu, kiedy to zbiory zostaną udostępnione dla zwiedzających.

Medal z okazji otwarcia Muzeum

Opublikowano: 2011-08-04
Miło nam poinformować, że z okazji otwarcia naszego Muzeum został wybity pamiątkowy medal. Jego awers zaprezentowano na zdjęciu, natomiast rewers zaprezentujemy w dniu otwarcia.

Monety

Nasze Muzeum posiada ponad tysiąc pięćset monet z wizerunkiem Jana Pawła II. Najmłodsza z nich pochodzi z II połowy 2011 r., a najstarsze z 1932 r. (aby to wyjaśnić zapraszamy do Muzeum). Do prawdziwych rarytasów zaliczyć można monetę o nominale 200 tys zł w Au z roku 1987, wydaną zaledwie w 5 egzemplarzach oraz monetę pochodzącą z wyspy Haiti z 1983 r.

Projekt i realizacja:

Strony internetowe TRUSTNET