Zapoznaj się

2618.JPG

Menu

Katalog medali

159.jpg

Patronat Muzeum

638.png

Zaprzyjaźnieni:

Szybki kontakt

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II
w Częstochowie

ul. Jagiellońska 67/71
42-200 Częstochowa

tel. 34 365 19 82
e-mail: muzeum@jp2muzeum.pl

Wyszukiwarka

Wycieczka wirtualna

Aktualności

285.jpg

18 kwietnia - II Dzień Papieski

Opublikowano: 2012-03-20

"Z Janem Pawłem II ku przyszłości" - 18 kwietnia zapraszamy Państwa na godz. 18.00 na II Dzień Papieski w naszym Muzeum. Naszym gościem honorowym będzie osobisty fotograf naszego Papieża, pan Arturo Mari. To będzie jego trzecia wizyta w naszym Muzeum, tym razem jednak wyjątkowa, ponieważ będzie mu towarzyszyć jego małżonka. Bezpłatne zaproszenia na to spotkanie są do odebrania w siedzibie Muzeum. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

286.jpg

Aukcja artystyczna "Bank serc"

Opublikowano: 2012-03-20

 

 

W sobotę 24 marca o godz. 18.00 odbędzie się w naszym Muzeum integracyjna aukcja artystyczna „Bank serc”, organizowana przez Galerię Artysta oraz Stowarzyszenie YAVA. W aukcji można będzie wylicytować obrazy, rysunki, grafiki, zdjęcia, płyty CD, biżuterię artystyczną oraz inne przedmioty, stworzone przez znanych i lubianych artystów. Aukcję uświetni swoim muzycznym występem Jarosław Woszczyna. W czasie aukcji przewidziano również kiermasz wielkanocny z pisankami i ozdobami świątecznymi. Serdecznie zapraszamy.

112.JPG

2 kwietnia – Częstochowa czyta Jana Pawła II

Opublikowano: 2012-03-19

2 kwietnia, w siódmą rocznicę śmierci naszego Wielkiego Rodaka, zapraszamy Państwa do naszego Muzeum na specjalny wieczór wspomnieniowy „Częstochowa czyta Jana Pawła II”, podczas którego zaproszeni przez nas goście zaprezentują fragmenty twórczości Papieża Polaka. Usłyszymy m. in. podprzeora Jasnej Góry, ojca Sebastiana Mateckiego, jak również panią Renatę Zarębską, Olka Klepacza, Mariana Florka z częstochowskiego teatru, oraz wielu innych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19h30 a zakończy o 21h37. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

270.jpg

18 marca – Dzień Papieski

Opublikowano: 2012-03-19

W niedzielę 18 marca, w naszym Muzeum odbył się pierwszy z zaplanowanych 99 Dni Papieskich. Gościem honorowym był Metropolita Lwowa, abp Mieczysław Mokrzycki, który w swoim wystąpieniu wspominał Ojca Świętego, Jana Pawła II. Arcybiskup Mokrzycki był sekretarzem Papieża Polaka przez 9 lat. Odniósł się on także bezpośrednio do naszego Muzeum, porównując człowieka do monety, której Bóg nadał awers ale to człowiek swoim życiem decyduje jaki będzie jej rewers.

251.jpg

Fotoreportaż z Wieczoru Lwowskiego

Opublikowano: 2012-03-19

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Wieczorku Lwowskiego, który odbył się 17 marca w naszym Muzeum. Zdjęcia w rozwinięciu wiadomości.

Już dzisiaj zapraszamy również na kolejne, cykliczne wieczorki kulturalne. Wiadomości o terminach będą się ukazywały na naszej stronie. Zachęcamy również do zapisywania się na newsletter, wtedy otrzymają Państwo mailowo wszystkie informacje o wydarzeniach w naszym Muzeum.

249.jpg

Wieczór lwowski

Opublikowano: 2012-03-05

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejny cykliczny wieczór kulturalny. 17 marca o godz. 19 zapraszamy Państwa na WIECZÓR LWOWSKI. Atrakcją wieczoru będzie występ duetu "Ewan". Zespół działający na Śląsku wielokrotnie wystepował na koncertach promujących Ogólnopolski Festiwal Piosenki Lwowskiej i "Bałaku" Lwowskiego w Krakowie. Dodatkowo, przewidujemy poczęstunek lwowski. Bilety w cenie 30 zł można nabyć w naszym muzeum. Serdecznie zapraszamy.

246.gif

Uruchamiamy newsletter!

Opublikowano: 2012-02-24

W Muzeum organizowanych jest coraz więcej spotkań i imprez okolicznościowych. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby otrzymywać newsletter, w którym będziemy na bieżąco informować o najciekawszych wydarzeniach, zapraszamy do wypełnienia formularza. Formularz w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

235.png

O medalu słów kilka

Opublikowano: 2012-02-24

Od początku istnienia nasze Muzeum identyfikowane jest z wydanym z okazji otwarcia medalem, który był już wielokrotnie opisywany, lecz wciąż pojawiają się pytania o jego genezę, autora i symbolikę.

Monety

Nasze Muzeum posiada ponad tysiąc pięćset monet z wizerunkiem Jana Pawła II. Najmłodsza z nich pochodzi z II połowy 2011 r., a najstarsze z 1932 r. (aby to wyjaśnić zapraszamy do Muzeum). Do prawdziwych rarytasów zaliczyć można monetę o nominale 200 tys zł w Au z roku 1987, wydaną zaledwie w 5 egzemplarzach oraz monetę pochodzącą z wyspy Haiti z 1983 r.

Projekt i realizacja:

Strony internetowe TRUSTNET