Opublikowano: 2022-12-05

Spotkanie z legendą piłki nożnej Władysławem Żmudą

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, 3 grudnia odbyło się spotkanie z Władysławem Żmudą, legendą piłki nożnej. Nie zabrakło wspomnień związanych m.in. z grą w reprezentacji Polski, z którą piłkarz czterokrotnie uczestniczył na mistrzostwach świata w 1974, 1978, 1982 oraz 1986 roku. Była to też okazja do bliższego poznania bohatera, m.in. za sprawą książki „A ty będziesz piłkarzem”. Biografia opowiada o rozegranych meczach i trofeach zdobytych przez piłkarza, ale to też opowieść o czasach, w których dorastał i żył Władysław Żmuda.

Chciałem przybliżyć też młodemu pokoleniu, jak w tamtych czasach wyglądało codzienne życie piłkarza - mówił Władysław Żmuda.

Odsłuchaj:

Spotkanie zostało zorganizowane przez Krystynę Pietrzak z Agencji Artystycznej Certus i Krzysztofa Witkowskiego, właściciela Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Podczas spotkania Władysław Żmuda miał oczywiście okazję, by zobaczyć eksponaty muzealne i przywołać również spotkania ze św. Janem Pawłem II.

„Pierwsze spotkanie z Janem Pawłem II przeżyłem strasznie emocjonalnie" – wspominał:

Odsłuchaj

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupienia książki „A Ty będziesz piłkarzem”, zdobycia autografu, porozmawiania z wybitnym piłkarzem.

"Przede wszystkim trzeba mieć pasje do piłki i kochać to, co się lubi, bo to jest najważniejsze. W sporcie i w życiu trzeba być konsekwentnym. Jak się ciężko pracuje i  robi się to z pasją to myślę, że ten sukces powinien przyjść, choć to nie są łatwe czasy..." - podkreślał Władysław Żmuda.

Fragmenty spotkania z auli muzealnej:

Odsłuchaj:

ap/ tt/ MMJP2