Opublikowano: 2022-12-23

Świąteczne spotkanie z abp Wacławem Depo

Tradycyjnie z racji Świąt Bożego Narodzenia, w siedzibie firmy PRESIDENT Electronics Poland, i Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyło się opłatkowe spotkanie. Z pracownikami spotkał się abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski życzył wszystkim zgromadzonym pokoju i nadziei.

"Myślę, że dwa pojęcia, które są nam wszystkim bardzo potrzebne, to słowa pokój i nadzieja. Dlatego, że pokój nie jest tylko brakiem wojny, ale jest przede wszystkim zgodą na to, co Bóg chce dla nas" - powiedział arcybiskup Wacław Depo. W przekazie: „Chwała na wysokości Bogu, a ludziom pokój jego upodobania” jest pokazanie, że jeśli człowiek jest z Bogiem, to poprzez jego serce rodzi się pokój, czyli zgoda pomiędzy ludźmi, których mamy obok siebie.

I tego pokoju w waszych sercach, domach, w naszej ojczyźnie i w całym świecie, przede wszystkim na Ukrainie życzymy sobie. Jeśli w Bogu składamy swoją nadzieję, to wtedy jesteśmy ludźmi przyszłości. Święty Augustyn uczy nas, że jako chrześcijanie odróżniamy się od tych, którzy wszystko zamykają w wymiarach ziemi, dlatego życzę w tym Nowym Roku Pańskim 2023, takiej nadziei, która sięga i widzi dalej.

ap/tt MMJP2

Odsłuchaj wypowiedzi abp Wacława Depo: