Opublikowano: 2018-12-11

"Skamieniały las. Operacja łódzka 1914. Niepodległość" - Rock Oratorium KGBAND

"Cztery lata okrutnej wojny 1914 - 1918, a w tym zwykły człowiek. Jak opowiedzieć historię, która ma w sobie i tajemnicę, i mitycznych już bohaterów? Jak przypomnieć tych, którzy zostali zapomniani? Jak w dźwiękach, obrazach, zdaniach zawrzeć marzenia pokoleń o Wolnej i Niepodległej? Jak pokazać drogę Polaków od zapomnianej rzezi pod Łodzią, która zaczęła się 11 listopada 1914 i przejść do owego dnia, również 11 listopada 1918, dnia z marzeń i baśni, z przepowiedni i poematów". Od tych pytań zaczęło się tworzenie spektaklu "Skamieniały las", Rock Oratorium poświęconego Bitwie Łódzkiej z czasów I wojny światowej.

 

Premiera widowiska „Skamieniały Las. Operacja Łódzka 1914. Niepodległość” miała miejsce 15 sierpnia 2017 roku w Instytucie Europejskim w Łodzi. Spektakl zrealizowany został przez Fundację „Polska się upomni” we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. i Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Patronat honorowy objęli: Minister Obrony Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prof. Michał Seweryński, wicemarszałek Senatu RP. To zarazem koncert, przedstawienie teatralne i modlitwa. Twórcy spektaklu pragną, by publiczność doświadczyła działania skierowanego na uobecnianie historii i odbudowującego więź pokoleń.

 

Produkcja: Fundacja „Polska się upomni”. Słowa: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Sławomir Macias, Bogdan Loebl Muzyka: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Zbigniew Nikodemski Wykonanie: KGBand Scenariusz: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Sławomir Macias Reżyseria: Remigiusz Caban Dramaturgia: Remigiusz Caban, Adam Słowik Scenografia: Grzegorz Zieliński Współpraca realizacyjna: Witold Ancerowicz Producent wykonawczy: Andrzej Słowik, Adam Słowik.

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET