Opublikowano: 2023-09-05

Seniorzy z Janem Pawłem II

„Kochamy Jana Pawła II, bierzemy z niego przykład i prosimy, by wspierał nas w naszym życiu, by był obecny w życiu naszych dzieci i wnuków" - mówili seniorzy, którzy w poniedziałek, 4 września odwiedzili Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. To osoby, które na co dzień angażują się na rzecz swoich parafii. Obecni byli seniorzy z Dobryszyc, Aleksandrii, Praszki, Wierzchowiska i z częstochowskich parafii. Zostali zaproszeni do muzeum w ramach realizowanego programu senioralnego przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.
Spotkanie w Muzeum, to miejsce rozpoczynające trzydniowy pobyt grupy w Poniku, w ośrodku prowadzonym przez Caritas.
„Muzeum, to bardzo ważny przystanek, podczas realizacji takich projektów. Zawsze zależy nam, by nieustannie czerpać z tej duchowości Papieża, dotykać Jego pontyfikatu, również poprzez muzealne eksponaty" - zanaczyła w rozmowie Ewa Żak, z caritas częstochowskiego.

Odsłuchaj wypowiedzi uczestników spotkania:

Ponad pięćdziesięcio osobowa grupa podczas pobytu w muzuem miała okazję obejrzeć również film: „Czas Jaguara - bitwa o Polskę", dokument o historii Stanisława Lisieckiego, żołnierza Armii Krajowej. Był to też czas na integrację przy wadowickiej kremówce.

ap/ MMJP2

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET