Opublikowano: 2024-01-02

"Różnorodność" - wkrótce wernisaż w Muzeum

"Różnorodność” - to tytuł wystawy Ireny Jóźwik, związanej z Częstochowskim Stowarzyszeniem  Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. Wernisaż odbędzie się 10 stycznia (środa ) godz. 17.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II ul. Jagiellońska 67/71 Częstochowa. Wstęp Wolny! Zapraszamy!

Irena Jóźwik - Częstochowianka, absolwentka Politechniki Częstochowskiej Wydziału Zarządzania i Marketingu oraz Studium Sztuki Sakralnej Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie, gdzie otrzymała tytuł artysty sztuki sakralnej. Życie zawodowe związała z Polskimi Kolejami Państwowymi, pracując w Wydziale do Spraw Pracowniczych. Od 2008 r. należy do Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza. Od 2011r. jest członkiem grupy „Pryzmat”, artystów plastyków Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej. Maluje w technice olejnej, akrylu, akwareli, pasteli i technikach mieszanych. Tematem prac są najczęściej pejzaż, portret, kwiaty, malarstwo sakralne, martwa natura i architektura. Od kilku lat maluje również ikony na desce temperą jajową. Irena Jóźwik bierze udział w plenerach malarskich i wystawach zbiorowych. W 2023 r. otrzymała Honorową Nagrodę Zarządu CSP im. Jerzego Dudy Gracza za wieloletnią pracę społeczną i trwały wkład w rozwój Stowarzyszenia. Malarstwo jest jej wielką pasją i lekarstwem na dobre samopoczucie. Natchnienie czerpie ze swoich podróży i otaczającej przyrody. Inspiruje ją impresjonizm i dlatego w  swoich pracach szczególną uwagę zwraca na światło i kolor. Jej prace były prezentowane w Polsce i na Węgrzech, jak również wystawiane na aukcjach charytatywnych.