Opublikowano: 2023-01-02

Różaniec i Piuska z podpisem Benedykta XVI

Wśród zbiorów muzealnych związanych ze świętym Janem Pawłem II, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie znajdują się  cenne pamiątki po Benedykcie XVI. Jest to m.in. różaniec i piuska z osobistym podpisem złożonym przez Papieża w 2013 roku.

Benedykt XVI jeszcze przed wyborem na następcę św. Piotra w latach 1983-2005 pełniąc jeden z najwyższych urzędów watykańskich prefekta Kongregacji Nauki Wiary był najbliższym współpracownikiem Jana Pawła II.

Benedykt XVI o Janie Pawle II mówił: „Mój umiłowany poprzednik". Na stulecie urodzin Jana Pawła II w 2020 roku napisał: +W Janie Pawle II uwidoczniły się nam wszystkim moc i dobroć Boga. W czasie kiedy Kościół na nowo cierpi napór zła, jest on dla nas oznaką nadziei i pewności".

Warto przypomnieć, że kard. Ratzinger, jako dziekan Kolegium Kardynalskiego przewodniczył Mszy św. pogrzebowej w intencji Jana Pawła II, to on też jest autorem słynnych słów: „Nasz ukochany papież stoi teraz w oknie domu Ojca, widzi nas i nam błogosławi”.