Opublikowano: 2020-09-07

Program „Balladyny” z udziałem Karola Wojtyły

Wśród wielu pamiątek w Muzeum Monet i Medali i Jana Pawła II w Częstochowie, warto zatrzymać się przy dokumencie, który mocno akcentuje miłość młodego Karola Wojtyły do teatru. Program przedstawienia „BALLADYNA” Juliusza Słowackiego, informujący o udziale w spektaklu młodego Karola Wojtyły. Spektakl został odegrany przez Koło Dramatyczne uczniów Gimnazjum Państwowego ze współudziałem uczennic Gimnazjum Żeńskiego im. Michaliny Mościckiej. Przedstawienie zostało odegrane w Wadowicach dnia 14 lutego 1937r.

Karol Wojtyła - wówczas gimnazjalista wystąpił jako Kirkor - pan zamku.

Dokument został przekazany do muzeum przez przeora Zakonu Templariuszy w Polsce - Krzysztofa Kurzeja. Dziękujemy za tą pamiątkę, którą można znaleźć wśród eksponatów muzealnych.

Zapraszamy!

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II