Z żalem żegnamy śp. abp. Stanisława Nowaka, arcybiskupa-seniora Archidiecezji Częstochowskiej.


Abp Stanisław Nowak zmarł w niedzielę, 12 grudnia 2021 r., w wieku 86 lat. Msza pogrzebowa w intencji arcybiskupa-seniora odbędzie się w częstochowskiej Archikatedrze Świętej Rodziny, w sobotę, 18.12.2021 r. o godz. 12:00. Ceremonię pogrzebową prowadzić będzie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisław Gądecki. Bezpośrednią transmiję z uroczystości żałobnych przeprowadzi w mediach społecznościowych Tygodnik Katolicki "Niedziela".


W osobie Zmarłego żegnamy nie tylko wyjątkowego duchownego i pasterza, Człowieka dobrego serca, wielce zasłużonego dla polskiego Kościoła, ale także wielkiego Przyjaciela naszego Muzeum, służącego wsparciem od początku istnienia placówki. Mieliśmy zaszczyt gościć śp. abp. S. Nowaka podczas uroczystości otwarcia Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przed 10 laty, jak również wielokrotnie przy okazji różnych wydarzeń.


O związkach Jego Ekscelencji z naszym Muzeum najlepiej niechaj świadczy okolicznościowy list gratulacyjny z okazji obchodów 10-lecia. Ze względu na chorobę abp. S. Nowak nie mógł wziąć udziału w uroczystościach, ale przesłał na ręce dyrektora Krzysztofa Witkowskiego bardzo ciepłe i wzruszające pismo, które publikujemy poniżej.


Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci…

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
List abp. Nowaka na 10-lecie Muzeum pdf 55,38 KB Pobierz

Jan Paweł II święty od

Dni
Godzin
Minut

Zobacz dojazd

Dojazd komunikacją miejską
Dojazd od Jasnej Góry: autobus linia nr 19 z przystanku Komenda Miejska Policji, kierunek Kucelin Szpital lub Walcownia, do przystanku Makro.

Nasi Partnerzy

[c] copyright 2017 jp2muzeum.pl | Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
Projekt i realizacja: Strony internetowe TRUSTNET