W naszym Muzeum, 3 czerwca odbyła się gala podsumowująca Międzynarodowy konkurs „Polska na zawsze w moim sercu". Zadanie konkursowe polegało na nagraniu krótkiego filmu, promującego Polskość w szkole, i regionie oraz dumę z faktu bycia Polakiem. Organizatorami konkursu byli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM" w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa nr 21 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Częstochowie.

Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Starosty Częstochowskiego. Galę uświetnił swoim występem Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa" oraz uczniowie ze szkół częstochowskich zaprezentowali program słowno-muzyczny.

Galeria foto na naszym >>> Facebooku <<<

Konkurs został skierowany do szkół w Polsce i zagranicą. Z zagranicy, były to współpracując ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska" placówki z Ukrainy, Łotwy, Litwy, Białorusi. Prace filmowe oceniały jury, w którego skład wchodzili nauczyciele oraz osoby związane ze środowiskiem artystycznym i kulturowym, przewodniczącym jury był Krzysztof Witkowski, dyrektor Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach:

Indywidualnej:

• I miejsce: Wiktoria Trentkiewicz- Szkoła Podstawowa nr 49 im. Janusza Kusocińskiego w Częstochowie,
  • II miejsce: Dominik Ślusarczyk - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 5 w Częstochowie,
  • III miejsce: Jan Kocop - Szkoła Podstawowa im. Dywizji J. H. Dąbrowskiego w Kuźnicy Starej.

Drużyna szkolna:

• I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Wierzchowisku,
  • II miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Wierzchowisku,
  • III iejsce: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Olszynie. Komisja przyznała również kilkanaście wyróżnień.